Ori – inteligentní pohyblivý nábytek

Odborníci z massachusettského technologického institutu (MIT) a firmy Fuseproject, která se zabývá designem, společně vytvořili světově první pohybující se nábytek, který za několik vteřin dokáže úplně změnit tvář vašeho domova.

Ori je první firmou na světě, která představila inteligentní nábytek kombinující robotiku, architekturu a design. Představuje novou éru, v níž se interiér našich domovů bude měnit v souladu s činností, kterou provozujeme, což výrazně zvýší jeho efektivitu.

Vzorovou aplikaci provedli na místnosti, která se mění mezi ložnicí, obývákem a kanceláří. Potenciálním zákazníkům slibují, že by jim mohli ušetřit peníze. Byty jsou v dnešní době drahé a díky Ori potřebujete méně prostoru. Mimochodem název Ori vznikl ze slova „origami“.

„Mnozí lidé, kteří žijí ve městech, už nemají ten luxus obrovského prostoru. Ori se snaží maximalizovat funkčnost menší plochy, pomocí robotických technologií vytváří úžasné místo k žití a pracování. Něco takového svět ještě neviděl,“ popsal Yves Béhar z Fuseproject.

ori3

ori2

ori

Jak to funguje?

Dotykem prstu se prostorný obývací pokoj přemění na pohodlnou ložnici nebo kancelář. Nábytek může být ovládaný také přes smartphone. Podívejte se na video.

Komentáře

Nahoru