Dnes vyšlo 15 článků

Ordr: Chutné jídlo s donáškou přímo pod nos

Ordr: Chutné jídlo s donáškou přímo pod nos

Možná si říkáte, že je to, jako když si objednáte pizzu. Pizza je dobrá a taky vám ji dovezou až domů. Ale tohle je jiné. Máte na výběr z více jídel. A hlavně máte garantováno, že vybranou lahůdku budete mít doma na stole do deseti minut.

Za vším stojí uLikeIT. Tým, který má zázemí v Silicon Valley a může se chlubit již mnoha vyvinutými mobilními aplikacemi. 27 schopných kluků a jedna holka, která mimochodem zastává funkci iOS developerky. Tvořili takové známé aplikace, jako je SkylockDámeJídlo nebo Slevomat. Jestli je ještě neznáte, tak je právě teď nejvyšší čas to napravit.

Přišli totiž s výborným nápadem pro všechny z Prahy 1, kdo občas dostanou hlad a nechce se jim nic vařit. Jakmile začne fungovat Ordr, nebudou muset prakticky ani hnout prstem. Prostě sednouk počítači a mrknou na web ordr.cz, nebo vezmou svůj chytrý telefon a objednají si s prostřednictvím mobilní aplikace.

Kdo zaváhá, nejí

Vyberete si počet porcí a zadáte doručovací adresu. Neměli byste však dlouho váhat, protože každý pracovní den se během třech hodin, kdy je služba k dispozici, uvaří jen 100 jídel. Když to nestihnete, máte prostě smůlu.

Pak už stačí pouze vzít si do ruky nějaký měřič času a stopovat. Uvidíte, že do deseti minut to určitě stihnou. Ani se tomu nechce věřit, ale oni to kolikrát zvládnou i za poloviční čas! Jde tady o vteřiny, všechno musí běžet jako po másle. Kurýr na kole zvládal při testování oběd doručit průměrně za 5 minut a 16 vteřin. Takhle rychle byste si rozhodně neuvařili.

Ordr je novinkou a teprve se začíná zapisovat do podvědomí lidí. Proto jsme si trochu popovídali s Kubou Plasem z pražské pobočky uLikeIT.

Kubo, Vy asi hodně rádi jíte, co? 🙂 Na jídlo se ve svých výtvorech zaměřujete až podezřele často…

S tím asi můžu souhlasit. A s jídlem už nějakou tu zkušenost máme. V Čechách i v zahraničí. Tentokrát je to poprvé, co se angažujeme jinak, než jen vývojem mobilní aplikace.

Mě v souvislosti s Ordr napadá především jediná otázka. Jak to děláte, že jste tak rychlí? Jak jídlo přepravujete?

Nejrychlejší způsob doručení zásilky je kurýr na kole. Tak jsme se rozhodli, že kurýra pošleme rovnou s obědem. A funguje to.

messenger-ordr

Takhle k vám váš oběd přijede

Proč jste si vybrali právě lokalitu Prahy 1? A plánujete své pole působnosti v budoucnu rozšířit?

Hlavním důvodem byla koncentrace lidí.  Velmi snadno zde doručíme všechny obědy a můžeme si dovolit stanovit čas doručení do 10 minut. No a taky tu sami sídlíme a podobná služba nám tu chyběla. Pokud zjistíme, že uspokojíme poptávku i v dalších částech Prahy, aniž by utrpěla kvalita, budeme službu nabízet i tam.

Jak zajišťujete, aby bylo jídlo ještě teplé, když ho dovezete? A vypadá po cestě pořád tak přitažlivě jako na vašich fotkách?

Jídlo se čerstvě uvařené vkládá v alobalových nádobách do termoboxu. Máme vyzkoušeno, že i při doručení je pořád horké. Co se vzhledu týče, jídla na fotografiích připravoval šéfkuchař Radek Jakubec. Jako food designer si se vším opravdu vyhrál, nicméně jídlo je i v přepravce na pohled chutné a kuchaři ho připravují velmi pečlivě.

ordr-kuchar

Šéfkuchař Radek Jakubec, který vařil i v Londýně a Francii

Ze kterých jídel si vůbec zákazníci mohou vybírat?

Momentálně je v nabídce 20 jídel, která se budou v týdenním menu opakovat. Všechna jídla jsou vyfocena na našem Facebooku a Pintrestu. Jídla nám během focení vařil jedno po druhém přímo Radek Jakubec. Videa z vaření budeme fanouškům představovat během prvních týdnů. Budeme také přidávat další jídla, aby se nám nabídka neopakovala.

Jak si jídlo objednat?

Kromě klasického webu Ordr.cz je možné objednat i přes stejnojmenné aplikace pro iOS a Android. V nich si vyberete počet porcí a objednáte si doručení na vybranou adresu. Vytvořili jsme je co možná nejjednodušší, aby uměly jen to, co stačí k objednání oběda. Nezáleží na tom, co si pro objednávku vyberete. V každém případě za vámi do 10 minut přijede kurýr, se kterým se sejdete u vašeho domu. Vše už je zaplaceno kartou a vy si jen převezmete objednávku.

Co nějaká pracovní doba? Od kdy do kdy zákazníky zásobujete?

Obědy zatím lze objednávat každý pracovní den od 11:00 do 14:00. Během této doby se vaří čerstvá jídla a kurýři je rozvážejí zákazníkům. Každý den však zatím vaříme jen 100 jídel, takže kdo zaváhá, ten nejí.

hovezi-rostbeef

Hovězí rostbeef s pečeným květákem a karotkovým pyré (vlevo) a vepřové na černém pivu, v celku pečený brambor se zakysanou smetanou (vpravo)

Proč myslíte, že budou lidé vaši službu využívat?

Protože dostanou výborné jídlo za 10 minut. To je naše základní myšlenka a vlastně i největší lákadlo. Není k tomu potřeba nic vymýšlet. Přinášíme jednoduchou službu a věříme, že v Praze udělá radost spoustě lidem.

Taky doufáme. A všem čtenářům, kteří jsou už natěšení, jak nebudou muset vařit, exkluzivně prozradíme, že Ordr by s námi měl být už začátkem července!

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru