Oranžová je IN, i když jde o antuku

Oranžová je IN, i když jde o antuku

Pod pojmem „antuka“ se většině vybaví oranžová zrníčková hmota na tenisových kurtech nebo volejbalových hřištích. Tento druh povrchu sportovišť se postaral o nejednu výhru známých sportovců. Pojďme se podívat na její charakteristické vlastnosti a přednosti.

Druhy antuky a její použití

Antuka jako taková je rozdrcená pálená nebo střešní taška, popřípadě břidlice. Nesmí obsahovat přírodní písek, který by mohl způsobit nechtěný skluz boty, a ten mohl mít za následek vážná zranění. Antuku dělíme na tři základní druhy.

Pytlovaná antuka CP 05 je vhodná na tvoření zcela nových sportovišť nebo celkovou obnovu těch starých. Je velmi jemná a není vhodná pro údržbu použitých hřišť, kde došlo k rozkladu původní antuky. Můžete ji najít i pod názvem pytlovaná antuka prachová.

Jak vyzrát nad antukou na triku

Dalším typem je antuka pytlovaná CS 1, která je naopak ideální na údržbu a opravy. Má menší podíl prachu, tudíž se tolik nezachycuje na oblečení. Antuce na prádle se však nevyhnete. Pokud si ušpiníte dres nebo ponožky, nezoufejte. Existuje jednoduchý fígl, jak špínu odstranit. Pořiďte si jádrové mýdlo, které nastrouhejte přímo do bubnu pračky. Antuka by měla po vyprání zcela zmizet.

Hrubá antuka CN 4 je vhodná k dekoračním účelům a často se s ní setkáme na hřbitovech jako výsyp hrobů. Je oblíbená jako materiál na tvorbu chodníčků v okrasných zahradách a pomocníkem je i pro chovatele zvířat nebo pěstitele rostlin.

Prodej antuky

Pokud váháte, kde antuku pořídit, nemusíte chodit daleko. Moderní doba a vyspělé technologie umožňují objednat antuku z pohodlí domova prostřednictvím e-shopu. Cena antuky je obvykle uvedena včetně dopravy a včetně složení palety se zbožím. Paleta vám automaticky zůstává a zboží je dodáváno po 30 kilech antuky – pytel. Tyto speciální pytle jsou odolné proti slunečnímu záření.

Antuka cena

Pořiďte si jeden pytel antuky nebo pak celé palety, které mají různé hmotnosti. Objednejte si množství, které vám vyhovuje. Cena antuky během roku nijak nekolísá. Vyhledávejte kvalitní prodejce, kteří nabízí antuku první jakosti a umožňují koupi jednoho zkušebního pytle antuky.

“Při výběru antuky je rozhodující z pohledu užitných vlastností její zrnitost a z pohledu estetického její barevný odstín”, dodává odborný prodejce antuky z e-shopu Stonex.cz.

Zdroj, foto: Freepik

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru