Oracle se potácí v problémech

Americká společnost Oracle Corp za svůj třetí finanční kvartál nedosáhla plánovaný zisk. Obviňuje z toho rozšiřující se řady svých obchodních zástupců.

Třetí největší výrobce softwaru na světě na následující kvartál předpovídá nárůst prodeje nových softwarových licencí a internetových licencí o 1 až 11%. Investoři se však zaměřili na 2%, které společnosti chybí k dosažení cíle za třetí finanční čtvrtletí.

“Byli jsme svědkem nedostatečného zanícení našich obchodních zástupců. Mnohé z obchodů za třetí kvartál padnou až do následujícího období. Jelikož jsme celosvětově naše rady rozšířili doslova o tisíce nových obchodníků, problémem byla zejména exekuce prodeje,” komentovala výsledky finanční ředitelka společnosti Safra Catz.

Společnost bojuje i s výkonem své hardwarové divize, kterou v roce 2010 za 5,6 mld. USD koupila od firmy Sun Microsystems. Její obrat od té doby klesá, v posledním čtvrtletí meziročně o téměř 23% na 671 mil. USD. Příští týden však Oracle začne s dodávkami nejnovější generace serverů s rekordně rychlým mikroprocesorem a ve čtvrtém finančním čtvrtletí by měl obrat z hardwaru začít růst, myslí si generální ředitel Larry Ellison.

Celkový obrat společnosti Oracle ve třetím čtvrtletí klesl meziročně o 1% na 9 mld. USD. Čistý zisk podle amerických účetních standardů dosáhl 2,5 mld. USD, což odpovídá nárůstu zisku na akcii o 6% na 0,52 USD. V reakci na obchodní výsledky akcie společnosti po skončení obchodování klesly o 8% na hodnotu 32,95 USD.

Zdroj: https://www.zive.sk/za-slabe-obchodne-vysledky-oracle-vini-svojich-obchodnikov/sc-4-a-307875/default.aspx

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru