Opté: Tento přístroj nahradí make-up

Opté: Tento přístroj nahradí make-up

Už jsme psali o pleťové masce, kterou vám Neutrogena vyrobí přesně na míru vašemu obličeji a vašim požadavkům. Na veletrhu spotřební elektroniky CES se ale předvedla ne jedna novinka. Přímo revolucí v estetickém průmyslu bude přístroj pro ženy, který dokáže během pár minut sjednotit pleť a odstranit nedokonalosti. Plní funkci make-upu.

Na první pohled přístroj připomíná laserový epilátor. Jeho funkce je ale mnohem užitečnější a jistě i žádanější. Přístroj nese název Opté a je určen pro stárnoucí ženy, kterým se na pleti tvoří pigmentové skvrnky. Opté je dokáže během minuty odstranit již po první použití. Do pokožky vpraví sérum, po kterém je pleť jako po nalíčení.

opte-wand-796x419

Zázrak tkví v modrém LED světle, které maximalizuje viditelnost melaninu, což je hlavní složka kůže. V přístroji jsou kamer, který snímají kůži s frekvencí 200 snímků za vteřinu a odešle je do mikroprocesoru, kde se ze snímků analyzuje každý pigmentová skvrnka. Jakmile je tmavší skvrnka analyzována, přístroj lokálně vpraví do kůže speciální sérum, díky kterému se skvrna zesvětlí. Barvu pleti si přístroj sám identifikuje a zvolí nejvhodnější odstín. Opté působí na skvrny od akné, na pihy a různé druhy hyperpigmentace, také si poradí se zarudnutím. Opté působí na menší plošky na pokožce, pokud se jedná o větší část, neporadí si s tím.

Náhrada za make-up?

Ženy používají make-up každý den. Pokud ne na zakrytí nedokonalostí, tak na sjednocení odstínu pleti – oba tyto problémy řeší Opté. Výhodou je, že zmizí povinnosti kupovat více odstínů make-upu závislých na ročním období. Oproti klasickému make-upu pleť vydrží ve stejném stavu celý den a nebude se smývat. Po pravidelném užívání dokáže Opté zahladit známky stárnutí.

Opté na trhu jistě najde své uplatnění. Bohužel nevíme, kdy bude Opté k dostání a za jakou cenu. Předpokládá se tento či následující rok. Těžko říct, jaký dopad by to mělo na kosmetické firmy, které jsou závislé na prodeji make-upu.

 Zdroj, foto: opteskin.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru