Dnes vyšlo 15 článků

Opravdový klenot mezi knihovnami: Čína otevřela místo, kde se knihomolem stane snad každý

Že do knihoven nechodíte? Pokud se někdy ocitnete v Číně ve městě Tianjin možná změníte názor. Knihovna, která byla nově postavena pro část města Binhai, láká čtenáře z celého světa. Je to totiž architektonický skvost.

Přezdívá se jí “The Eye of Binhai“, tedy “oko Binhaie”. Velké auditorium knihovny v přízemí totiž oko připomíná. Zároveň je neuvěřitelně prostorné – vejde se sem až 1,2 milionu knih. Tím ale nekončíme. Ve vyšších patrech stavba skrývá kanceláře, konferenční místnosti či audio a pc místnosti.

Stavba byla naplánována a realizována holandskou designovou firmou MVRDV ve spolupráci s TUPDI (Tianjin Urban Planning and Design Institute). Knihovna leží na 34 000 čtverečných metrech a její stavba trvala skoro tři roky.

Podívejte se na fotky, rozhodně stojí za to! Design celé budovy je totiž naprosto unikátní a interiéry jsou pojaty opravdu originálně.

Líbilo by se vám něco takového v Praze? Napište nám!

Tianjin knihovna

Tianjin knihovna

Tianjin knihovna

Tianjin knihovna

Tianjin knihovna

Tianjin knihovna

Tianjin knihovna

Tianjin knihovna

Tianjin knihovna

Zdroje: youtube, boredpanda.com

Vystudovala humanitní studia na UK. Kávoholik, cestovatelka a spolumajitelka Kavárny Kočičí v Karlíně. Ve volném čase zpívá s kapelou a hraje v divadle. Miluje knihy, nesnáší kukuřici a její životní sen je trvale žít na Islandu.

Komentáře

Nahoru