Oprava zaplavené elektroniky a silnoproudých elektrotechnických zařízení

Oprava zaplavené elektroniky a silnoproudých elektrotechnických zařízení

Zcela nejjistější je odnést do odborného servisu, zde je ale problém cena, někdy by byla oprava dražší než nové zařízení.

Následující postup je do velké míry v amatérských podmínkách v domácích dílnách NEBEZPEČNÝ jak ZDRAVÍ tak na MAJETKU (např. vznik požáru).

Pokud nemáte co ztratit, stejně budete muset koupit spotřebič nový, můžete zkusit následující postup.

  1. ODPOJIT OD NAPÁJENÍ, tedy vytáhnout z elektrické zásuvky nebo vyndat baterii (foťák, mobil).
  2. Zařízení rozebrat a VYPLÁCNOUT od nečistot DESTILOVANOU VODOU a pak po odstranění “nečistot” IZOPROPYLALKOHOLEM (destilovaná voda není elektricky vodivá a je chemicky čistá a nezanechává stopy)
  3. Nechat důkladně vyschnout PŘIROZENOU cestou NE fénem, na plotýnce vařiči, mikrovlnné troubě (mohlo by dojít k tepelným deformacím)
  4. Pokud máte měřící přístroj tak proměřit, zda není nějaký zkrat (multimetr nastavíte na měření odporu – symbol diody), zařízení zapnete a měřící hroty přiložíte na zástrčku pokud hned začne pískat a na displayi jsou velice malé odpory tak to nejistí nic dobrého – takže do zásuvky v žádném případě. – pokud máte přístroj na provádění revizí elektrických spotřebičů je to nejlepší možné řešení proměření.

Pokud jste adrenalinové typy osobnosti,  zařízení vyzkoušejte na samostatném obvodě, kde máte jistotu, že proudový chránič bezchybně funguje, aby se Vám něco nestalo nebo nevznikl požár.

Komentáře

Nahoru