Dnes vyšlo 15 článků

Oppo N1 – První CyanogenMod smartphone

Oppo N1 – První CyanogenMod smartphone

Na konci září představila značka Oppo svou novou vlajkovou loď Oppo N1 se zajímavými specifikacemi a novinkami. Značka Oppo se v Evropě nijak zvlášť neprosadila, ale nová vlajková loď Oppo N1 by to mohla změnit díky hardwaru i softwaru.

 

Vzhled

Výrobce se i na svých stránkách zmiňuje o pečlivě navrženém designu. Smartphone je veliký 5,9″, takže je větší než Galaxy Note III od Samsungu. Jednou z novinek, který tento přístroj přináší je otočný fotoaparát.

 

Fotoaparát

Fotoaparát má 2 LED blesky a rozlišení 13 megapixelů s několika druhy snímání. Otočná část podle výrobce absolvovala 100 000 testovacích otočení a měla by vydržet roky.

 

Systém

Jednou z novinek je i předinstalovaný systém CyanogenMod. Druhou možností je systém Color ale jde o přepracovaný Android 4.2 s pravděpodobným updatem. Podle Oppo na softwaru pracovalo 243 vývojářů a má zaregistrováno 43 patentů.

 

Zadní O-Touch plocha

Na zadní straně naleznete méně viditelnou plochu o rozloze 12cm2. Tato plocha slouží k posouvání a dokáže přijímat kliknutí, dvou-kliknutí, vertikální a horizontální pohyby a dlouhé přidržení. Využívá se například jako spoušť fotoaparátu nebo rolování.

 

Hardware

RAM: 2 GB

Grafický čip: Adreno 320

Procesor: 1.7 GHz Qualcomm Snapdragon 600 Quad Core

Velikost interní paměti: 16 nebo 32 GB

Kapacita baterie: 3 610 mAh

 

CyanogenMod je nejoblíbenější neoficiální verze Androidu, díky které lze do zařízení nainstalovat vyšší verzi softwaru. CyanogenMod využívá okolo 8 milionů uživatelů, kteří při instalaci povolili započítávání do statistik. Nedávno tvůrci založili standartní společnost.

Štítky: , , ,

Komentáře

Nahoru