Dnes vyšlo 15 článků

#OpISIS – nová etapa války, USA dostaly ultimátum

Již nedávno jsme zmiňovali první dopady #OpISIS , za kterou stojí hackerská skupina Anonymous. Začala takzvaná 4. etapa války a v rámci této operace pokračuje skupina Anonymous s odstavováním serverů ISIS a početných účtů na sociálních sítích jako je například Facebook nebo Twitter, které podporují terorismus.

První tři fáze války

Anonymous zahájili čtvrtou etapu války. Dále odstavují servery ISIS a početné účty na Facebooku a Twitteru, které podporují terorismus. Aby skupina pomstila novináře z Charlie Hebdo, zahájila v první fázi #OpISIS na útok na webové stránky ISIS, které nebyly přístupné díky DDoS.Ve druhé fázi byly zveřejněny tisíce účtů, aby Anonymous ukázali, že proti ISIS není těžké bojovat online. Ve třetí fázi války Anonymous upozornili, že budou sledovat kroky Twitteru a USA v boji proti terorismu.

Reakce Bílého Domu

Bílý Dům reagoval na ultimátum Anonymous v rámci Summitu boje proti násilnému extremismu tím, že má rozhodně zájem o vypnutí účtů a serverů ISIS. Summit byl zaměřen zejména na sociální média a zrušení účtů, které jsou používány k náboru do pseudo-ismálmské teroristické skupiny.

Americký prezident Barack Obama oznámil, že Spojené Státy se připojí a vytvoří nový komunikační uzel , aby mohli spolupracovat s náboženskými a občanskými skupinami a komunitními vůdci proti teroristické propagandě.

4. fáze války

Při příležitosti 4. fáze digitální války vytvořila skupina Anonymous další video. Hned v počátku zdůrazňují, že budou s teroristickými skupinami zacházet jako s virem, a právě Anonymous jsou lék. „Nebude pro vás bezpečné místo online“. Anonymous potvrzují, že jsou mladí i staří, ze všech zemí, lidé různých náboženských vyznání a etnického původu. V rámci této fáze Anonymous nabourávají do dalších webových stránek a budou uvolňovat kontakty, ID, uživatelská jména a hesla členů teroristických skupin.

zdroj: anonhq.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru