Dnes vyšlo 15 článků

Operativní leasing je ideální pro firmy

Řešíte, kde nakoupit firemní vozy a především jak se postavit k jejich financování? Jednou z možností je určitě i operativní leasing. Hodí se jak pro jednotlivce, tak pro firmy, nicméně právě podnikatelé dokážou naplno využít všechny jeho výhody.

Princip klasického leasingu nejspíše znáte – auto je ve vlastnictví leasingové firmy a vy jí pravidelně odvádíte měsíční poplatek, dokud nesplatíte celou hodnotu vozu. Pak je váš. Operativní leasing to ale má trochu jinak. Také odvádíte měsíční splátku, nicméně nečekáte, než splatíte celkovou částku. K tomu ani nikdy nedojde. Smlouvu máte uzavřenou vždy na dva nebo tři roky a pak je konec. Uzavřete-li novou, získáte nový vůz. Jinak budete mít i šanci odkoupit stávající auto za zůstatkovou cenu. Podmínkou to ovšem není.

A jaké jsou hlavní výhody operativního leasingu pro podnikatele?

Získáte stále nový vozový park

Jaká firma na vás udělá lepší dojem? Ta, co má nová auta, nebo taková, která jezdí ve starých vozech? První varianta je samozřejmě správně. Pořiďte si proto operativní leasing – auta u vás ve firmě se budou pravidelně měnit, což na obchodní partnery, investory i zákazníky udělá dojem, že si je můžete dovolit.

hyundai

Nemusíte se o nic starat

Vozidla fakticky nejsou vaším majetkem, vlastní je leasingová společnost a právě v její kompetenci je i správa celého vozového parku. Zajišťuje servis, kontroly, ale i vyřízení papírů v případě dopravní nehody. O stavu aut a nákladech za jejich provoz jste navíc informováni.

Nepotřebujete vysokou hotovost

U mnohých leasingových společností se ani neskládá akontace, prostě platíte jen měsíční splátky ve výši několika tisíc korun. Nemusíte mít statisíce na nákup nových aut.

Bonusů je samozřejmě daleko více. Jedním z těch důležitých je ještě možnost odečíst si celou leasingovou měsíční splátku z daní, jde o běžnou nákladovou položku.

A kolik to asi tak stojí? Záleží, o jaké modely máte zájem a kolik jich chcete. Například u HertzLease dostanete slevu, když si necháte dodat více vozidel.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru