Operační systém Windows XP definitivně skončil

Operační systém Windows XP definitivně skončil

Oblíbený operační systém od firmy Microsoft končí svůj životní cyklus, který trvá průměrně deset let.  Krabicové verze Windows XP se přestaly prodávat v roce 2008. Na začátku letošního roku  pak firma ukončila distribuci tzv. OEM verzí instalovaných do nových PC.

V poslední době se Windows XP instaloval do mininotebooků pro jejich menší náročnost.

Operační systém řady XP si získal oblibu po celém světe, přesto ho firma Microsoft stahuje z prodeje. Microsoft by chtěl  uživatelům nabídnout produkt, který lépe odpovídá požadavkům moderních technologií. Tím má být  nový Windows 7, který je v ČR používán na více než desetině počítačů a předpokládá se, že se bude rozrůstat i nadále.

V oblasti informatiky se zajímá o počítačovou grafiku. Spolupracuje s HC Oceláři Třinec a tvoří wallpapery pro jejich stránky a potisky do Fanshopu. Také spravuje web strakonického hokeje a je majitelem portálu o hokejové krajské lize. Dále se zajímá o první pomoc, kterou studuje více jak pět let a stará se o první pomoc ve škole. Navštěvuje střední a jazykovou školu ve Volyni, studuje obor přírodovědné lyceum.

Komentáře

Nahoru