Dnes vyšlo 1 článků

Opera Neon mění způsob, jakým brouzdáme po internetu

Opera před pár dny vypustila do světa nový prohlížeč Neon a svět si ho nemůže vynachválit. Vypadá to, že Opera změní způsob, jakým brouzdáme po internetu.

Jakmile jej jednou spustíte, nebudete z něj moct odtrhnout oči. Už na první pohled se totiž liší moderním designem. A překvapí vás i ty funkce.

Konečně moderní design

Dnešní prohlížeče vypadají poněkud… Jak jen to říct. Prostě zastarale. Už dlouho nikdo nepřišel s žádnou inovací a téměř ve všech prohlížečích se setkáte s klasickým modelem záložek. Jenže web se mění, technologie také, tak proč by prohlížeče měly zůstávat stále stejné?

opera-neon

Co skvělého Opera Neon umí?

Vypadá moderněji a je nabitá neobvyklými způsoby interakce s webovým obsahem. Mezi její vlastnosti patří například:

  • používá jako pozadí vaši tapetu (případně je možné využít dvě připravené od designérů),
  • přes postranní panel se rychle ovládá spuštěná hudba, stahované soubory i galerie obrázků a pořizování screenshotů,

crop-to-snap

  • karty se zobrazují vpravo, avšak ne ve formě nudných karet,

tabs

  • nejčastěji používané karty (bubliny) se automaticky posunují nahoru,
  • funguje tu režim rozdělené obrazovky, který možná znáte z Windows.

split

Nemá nahradit standardní Operu

Vývoj Opery Neon stále probíhá, přesto si ji může kdokoliv zdarma stáhnout pro Windows i Mac na oficiálních stránkách www.opera.com/neon. Celé to má jeden takový háček – nenainstalujete do něj AdBlock ani žádné jiné rozšíření. Jinak je úplně normálně použitelný.

Zástupci Opery upřesňují, že Neon nemá nahradit stávající prohlížeč Opera, má jen ukázat, jak by mohly vypadat browsery v budoucnosti. Dodávají, že se pokusí některé funkce Neonu přidat do příštích verzí standardní Opery.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru