Dnes vyšlo 15 článků

Opera Mini teď má 169 milionů uživatelů, 56 % z nich používá mobilní web

Prohlížeč Opera hraje jen menší roli na internetu ve srovnání s prohlížeči Explorerem, Firefoxem, Chromem a Safari. Ale jako mobilní prohlížeč soutěží obstojně se společnostmi Apple a Google. Po celém světě je podle závislosti na druhu statistiky buď těsně před konkurencí, nebo na předních místech. V rozvojových zemích je Opera dokonce daleko před konkurencí.

V některých zemích včetně Egypta (72 %), Bangladéše (69 %), Brazílie (65 %) a Jižní Afriky (61 %) používají uživatelé mobilní internet pouze přes Operu. Na první pohled vypadají tato čísla velmi vysoká. Jsou ovlivněna tím, že tradiční pevné připojení k internetu v mnoha těchto zemích je poněkud omezené a mobilní telefony jsou často nejjednodušší a nejlevnější způsob, jak získat online přístup k internetu.

Společnost například zjistila, že její uživatelé o 35 % více kupují hudbu a hry prostřednictvím svých mobilních zařízení než ti, kteří používají jiný prohlížeč. Ve většině zemí jsou uživatelé Opery mladší, vzdělanější a vykazují větší spokojenost s mobilním internetem.

Společnost také oznámila, že uživatelé zobrazili přes 117 miliard stránek. To je až 96 % objemu minulého roku a až o 8,1 % více ve srovnání s únorem 2012. Uživatelé Opera Mini generují více než 1,918 milionu MB dat po celém světě.

Zdroj: TechCrunch

Štítky:

Komentáře

Nahoru