Opera Mini pro Android se dočkala velkých změn

Mobilní prohlížeč Opera Mini určený pro mobilní platformy se dnes dočkal velkých změn. Ty se však zatím týkají pouze verze pro Android. Jejich cílem je přiblížit Operu Mini stavu, ve kterém se momentálně nachází “velký” mobilní prohlížeč od Opery.

Proč se společnost rozhodla vyvinout kromě obligátního mobilního prohlížeče Opera i Operu Mini, ptáte se? Na tuto otázku není snadné odpovědět. Hlavní rozdíl mezi oběma prohlížeči je ten, že Opera Mini má vždy zapnutou funkci, která poměrně agresivním způsobem komprimuje prohlížené weby. Stránky kvůli tomu sice vypadají poněkud osekaně, ale na druhou se díky tomu zvýší rychlost jejich načítání. Běžná mobilní Opera touto funkcí disponuje také, ale dá se vypnout. Společnost tvrdí, že Opera Mini je schopná zmenšit velikost prohlížených stránek až o deset procent.

Opera Mini je jedním z nejrychlejších mobilních prohlížečů.

Opera Mini je jedním z nejrychlejších mobilních prohlížečů.

Co je nového?

Nová verze Opery Mini pro Android obsahuje mimo jiné přepracovanou funkci Speed Dial, jež nově umožňuje kromě soukromého prohlížení oblíbených webových stránek také možnost přepínání mezi třemi přednastavenými rozloženími položek, což má za cíl udělat prohlížeč více uživatelsky přátelským. Další změnou je přidání funkce Discover Feed, která shromažďuje zajímavé zprávy z webu.

Nová verze Opery Mini vás upozorní na zajímavé události.

Nová verze Opery Mini vás upozorní na zajímavé události.

Cílem společnosti Opera je, jak řekl její výkonný ředitel Lars Boilesen, získat do roku 2017 v rámci Androidu alespoň 275 milionů uživatelů. Zatím jich je něco kolem 130 milionů. Bude zajímavé sledovat, jakým způsobem se bude v budoucnu vyvíjet bitva Opery s Chromem, který nedávno rovněž provedl velmi podobný upgrade svého mobilního prohlížeče.

Zdroj: TechCrunch

Milovník filmografie Stanleho Kubricka a žánru noir. Píše o tématech, která ho zajímají a snaží se je podat tak, aby byla pro čtenáře co nejatraktivnější.

Komentáře

Nahoru