Youtubeři chtěli více fanoušků: těhotná zastřelila přítele při natáčení videa, omylem

Youtubeři chtěli více fanoušků:  těhotná zastřelila přítele při natáčení videa, omylem

Pro zvýšení návštěvnosti youtube kanálu, který založili mladí youtubeři z Minessoty letos v březnu, vymyslel 22letý Pedro Ruiz III bláznivý scénář:  Monalisa Perezová, matka jeho tříleté dcery,  na něj zblízka vystřelí zbraní. Kulku měla zachytit tlustá kniha na jeho hrudi. Ale nezachytila.

Poprvé Monalisa otěhotněla v 15, nyní coby devatenáctiletá čeká druhé dítě. Jak žijí teenageři, kteří mají děti, chtěli Monalisa s Pedrem ukazovat na svém youtube kanálu (La MonaLisa). Dva tisíce fanoušků jim však bylo málo, proto Pedro přišel s „trhákem“. Přítelkyně na něj vystřelí  poloautomatickou zbraní ráže 50, Desert Eagle. Pedro měl zbraně rád a měl jich hodně. Aby MonuLisu k pokusu přesvědčil, ukázal jí jinou knihu, kterou střelná zbraň neprostřelila.

Nyní je Perezová obviněná ze zabití.  Natáčení vraždící scény bylo přítomno asi 30 lidí  z jejich okolí, i jejich 3letá dcera. „Nedělej to, nedělej to, proč chceš použít zbraň?“ ptala se Pedra jeho 75letá teta Claudia,  jak se svěřila WDAY TV. „Protože chceme více followerů, chceme být slavní“, odpověděl jí na to synovec. Pedra vždy vzrušovalo nebezpečí, snažil se ho přidávat ke všemu, co dělal.

Perezová na Twitteru avizovala, že přiští díl bude kontroverzní a není to její nápad. Nyní je obviněná ze zabití, byla propuštěna na kauci 7 000 dolarů, hrozí ji 10 let za mřížemi.  Nejhorším trestem je však nejspíše to, že zastřelila otce svých dětí, druhý potomek, syn, bude pohrobek. Do termínu porodu zbývají 3 měsíce.

goto1

Spojené státy americké drží prvenství v počtu zbraní na 100 obyvatel. Zatímco třeba v České republice je to 16 kusů, v USA 80-100. Spojené státy mají 4,4 % světové populace a 42 % zbraní na světě vlastněných civilisty. Za posledních 15 let vzrostl počet střelných zbraní  mezi civilisty v USA o 60 %.

Kdykoliv některý z politiků začne debatu o regulaci zbraní, je obviněn z populismu. V USA se totiž stane každý den jedna masová střelba.

Komentáře

Nahoru