Dnes vyšlo 15 článků

Ponořte se do světa webového počítače! Glide OS vám nyní usnadní život

Ponořte se do světa webového počítače! Glide OS vám nyní usnadní život

Důvěra v klasický software s nutností instalace se pomalu, ale jistě začíná hroutit. V dnešní době lze pomocí internetového vyhledávače najít téměř každému programu webovou alternativu. Od aplikací pro převod formátů, úpravu fotografií a rozdělování zvukových souborů na více částí až po spolehlivé download nástroje.

V dnešním článku si sice představíme jednu z dalších online webových aplikací, ale jde o trochu jinou záležitost. Glide OS je částečná náhrada za klasické prostředí plochy, které je mimo jiné k dispozici jako důležitá součást v každém operačním systému. Jde o zahraniční internetový operační systém, díky kterému je možné přijít k řadě zajímavých výhod, a to úplně zdarma.

Co je nutné pro začátek udělat?

Jediné, co se v rámci přihlášení ke Glide OS zdá být nezbytné, je registrace složená ze tří jednoduchých kroků. Tím úplně prvním je výběr ze dvou licencí. Free licenci můžete využívat samozřejmě zdarma. Nabízí 30 GB pro ukládání souborů a sdílení prací až se šesti lidmi. Placenou licenci s 250 GB pamětí a až 25člennou spoluprací je pak možné zakoupit za poplatek přibližně sto korun měsíčně.

Co všechno Glide OS nabízí?

Pracovní plocha online operačního systému Glide je uživatelsky přívětivá, přehledná a snadno spravovatelná. Stejně jako v běžných operačních systémech se zde setkáme s ikonami. Ty lze v rámci vytváření složek či souborů jednoduše upravovat podle svých představ. S přednastavenými ikonami programů a aplikací služby Glide pak není možné dělat nic.

Plocha obsahuje, jak bylo zmíněno, předinstalovaný software. Prvním z nich je Present, s nímž vytvoříte prezentaci na úrovni Microsoft Office PowerPointu. Disponuje nástroji pro editaci rozvržení jednotlivých prvků prezentační stránky, vytváření objektů či ovládání přechodových efeků.

Photo Edit slouží naopak pro editování fotografií a obrázků. Přináší standardní i pokročilé funkce. Pokud v Glide OS žádné obrázky nemáte, program se nespustí. Právě kvůli tomu je zde doplněk Glide One pro Windows, Mac i Linux, který umožní synchronizaci mezi PC a online operační systémem. Kromě toho je dále k nalezení nástroj My Website pro primitivní tvorbu webových stránek a Write jako pomocník pro vytváření solidních textových dokumentů.

Jedna z velkých předností je možnost založit si vlastní skupinu uživatelů, se kterou lze například pracovat na společném projektu a sdílet ho mezi sebou. Ke všemu je ale pochopitelně potřeba připojení k internetu. Součástí je také konání různých online mítinků kvůli vzájemným poradám a mnoho dalšího.

Abychom tu jen tak nesdíleli kompletní výbavu a možnosti Glide OS, přesuneme se konečně k tomu nejzásadnějšímu. V rámci neplacené licence je k dispozici 30 GB k ukládání vlastních souborů nahraných z počítače. Jedná se vlastně o cloudové uložiště, akorát celkově zkombinované s webovým operačním systémem. Glide OS je obdařen kromě výše zmíněného mnoha dalšími nástroji, se kterými si jistě budete rozumět.

Co důležitého se do dnešního hlavního obsahu článku prozatím nevešlo, jsou obecné informace o e-mailu. Během registrace bylo nutné založit si vlastní e-mailovou adresu v rámci služby Glide. Díky integrovanému e-mailovému klientovi s jednoduchým názvem Email si budete moci rozjet novou, maximálně zabezpečenou schránku, která vás bude chtít přesvědčit, že je ta nejvhodnější.

Jak se vám pracovní plocha Glide OS líbí?

Komentáře

Nahoru