Online služba Otazkanapravnika.eu usnadňuje podnikatelům i občanům přístup k advokátům

V České republice vznikl velice úspěšný projekt online právního poradenství, který spousta příznivců říká „právní Uber“ po vzoru oblíbené alternativní taxislužby. V rámci tohoto projektu mají podnikatelé, firmy i občané snadnější přístup k advokátům. A zároveň advokáti mohou touto cestou prezentovat a zviditelnit své specializace, dovednosti a praxi.

Online služba Otazkanapravnika.eu, která je v českých internetových vodách absolutní novinkou, se zaměřuje na právníky a právní informace. Představuje digitalizaci právního oboru advokátů. Portál funguje jako komunikační platforma mezi dvěma skupinami registrovaných uživatelů – mezi občany (respektive podnikateli a firmami) a advokáty. Uživatelé prostřednictvím online právní poradny požádají o názor advokáta, a to buď pro bono anebo za poplatek.

otazkanapravnikaeu

Zdroj: Otazkanapravnika.eu

Služba Otazkanapravnika.eu je unikátní v tom, že je vše nastaveno na jasnou specializaci na právní služby. Uživatel může získat první právní názor na dotaz zdarma, a tím udělat první krok k seznámení se s advokátem. A poté si může vybrat advokáta pro případné placené služby.

Toto řešení nemá nahradit placené právní služby těmi zdarma. Účelem je zefektivnit a usnadnit první kontakt uživatele s advokátem.

V současné době spousta advokátních kanceláří má vlastní online poradnu, kde první radu podávají zdarma. A tak vše může být prováděno právě přes portál Otazkanapravnika.eu.

Z pohledu poskytovatelů právních služeb může být projekt vnímán jako nástroj k osobní prezentaci a marketingu, ale současně i jako virtuální kancelář pro vyhledávání potenciálních klientů a obsluhování těch stávajících.

„Jedním z klíčových cílů projektu je začlenit co nejvíce právníků v České republice, kteří mají zájem a rozumí nutnosti působení advokátů na internetu v této digitální době. Myšlenka je to svým způsobem u nás revoluční, neboť přinesla digitalizaci právních služeb, potažmo právního marketingu, a současně zavdává dobrý důvod, proč by měl advokát odpovídat na otázky zdarma,“ uvádí tisková zpráva.

Komentáře

Nahoru