Online petice vyzývá Obamu, aby kandidoval na prezidenta ve Francii

Francouzi zklamaní ze skandálních kampaní vlastních kandidátů vyzvali Baracka Obamu, aby jim dělal prezidenta. Spustili online petici Obama17.

Volby se ve Francii budou konat v dubnu a květnu, takže času už moc nezbývá. Petice Obama17 si klade za cíl nasbírat do 15. března milion podpisů. To je docela vysoké číslo. Navíc sami lidé, kteří kampaň spustili, si jsou vědomí, že šance na to, aby Obama skutečně vstoupil do Elysejského paláce, jsou prakticky nulové. Francouzský zákon totiž vyžaduje, aby byli prezidentští kandidáti národností Francouzi. A to Obama není.

obama171

Frustrace z francouzských kandidátů na prezidenta

Je to tedy spíš jen recese, což potvrdil jeden ze tří kamarádů, kteří web vytvořili. Antoine popsal, že web stvořili z frustrace ze všech prezidentských kandidátů a kampaní, které akorát dělají ostudu celé zemi. Prý jsou unavení přemýšlením, pro které ze dvou zel budou v prezidentských volbách hlasovat, a chtěli by kandidáta, jenž by byl vhodným prezidentem. Jeho kamarádi mu pomohli rozvěsit po Paříži asi 500 plakátů se slogane „Oui on peut“ (Ano, můžeme).

obama17

Antoine není první francouzský volič, který vyzval Obamu, aby se stal jejich prezidentem. Podobné petice se objevily už loni, a i když si Antoine uvědomuje, že to není reálné, aspoň vznesl myšlenku globalizované vlády.

„V době, kdy Amazon, Facebook a Apple jsou bohatší než naše země je hloupé myslet na národní hrdost,“ popisuje. „Udělali bychom lépe, kdybychom zaplatili lidi, kteří jsou kompetentní k vykonávání důležitých pozic. Chápu, že se to nestane, ale za 100 nebo 200 let by to nemusel být problém.“

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru