Dnes vyšlo 15 článků

Online obchod s módou Zoot.cz získává investici ve výši 153 milionů korun

Pravděpodobně se jedná o jeden z nejznámějších a největších online obchodů v České Republice. Zoot.cz oznámil, že od investorů z 3TS Capital Partners získává investici ve výši 5,5 milionu dolarů (153 milionů korun). Veškeré investované peníze půjdou na rozvoj firmy a fond získá ve firmě menšinový podíl.

Autoři projektu Zoot.cz Oldřich Bajer, Petr Ladžov a Ladislav Trpák hledali pro svůj internetový obchod nového investora už téměř před rokem. Všechny investované peníze, které získali půjdou do rozvoje firmy a z peněz také chtějí založit v každém krajském městě výdejnu. Zoot.cz minulý rok téměř zdvojnásobil své tržby na 220 milionů korun a v letošním roce je jejich cíl tržby opět zdvojnásobit. Myslíte si, že se jim to díky této finanční injekci, podaří? Bude moci rozšířit obchodní síť, sortiment nabízeného zboží a expandovat z Česka  Slovenska do středoevropských států.

Image 2015-01-21 at 11.10.11 odp.

Během tří let by pak chtěla firma dosáhnout obratu okolo 1,5 miliardy korun a tím tak konkurovat velkým a zaběhnutým obchodním domům s oblečením. Firma má na svých stránkách oblečení od 250 různých značek a její zákazníci si mohou zboží objednat a vyzkoušet v některých “výdejnách”.

Majoritní podíl 3TS Capital Partners

Majoritním podílem, myslíme větší podíl ve firmě v řádech desítek procent. Nějakých 10% nás zpravidla nezajímá. Chceme, aby náš podíl ve firmě byl významný a mohl ovlivňovat chod a růst našich portfoliových firem říká Jiří Beneš, partner 3TS Capital Partners.

Firmu ale nadále budou majoritně ovládat zakladatelé Ladislav Trpák, Oldřich Bajer a Petr Ladžov. Nápad hledat investora je oslovil už před rokem, protože si uvědomili, že s extrémními penězi mohou mnohem rychleji růst na trhu s online prodejem módního oblečení. „Obrat trhu s módou v Česku je ročně zhruba 60 miliard korun. Trh je ale uzavřený několika velkými řetězci jako H&M, Zara nebo C&A, které na něj další firmy moc nepouští. Internet ale nabízí cestu, jak dál růst,“ řekl Oldřich Bajer, jeden ze tří vlastníků Zoot.cz.

Při koupi oblečení vám zřejmě bude radit módní bloger

Původní koncept dnes již online obchodu s módou bylo místo, kde spolu módní značky a jejich fanoušci budou moci komunikovat a radit se. Postupem času se z něj ale stalo to, co je teď. K jeho rozvoji v minulosti přispěl investor a zakladatel Centrum.cz Oldřich Bajer, který je nyní jedním ze tří vlastníků. Do firmy uložil zhruba sto milionů korun. Společnost rostla a nyní zaměstnává až na 150 zaměstnanců, má prozatím čtyři výdejny zboží v Praze, jednu v Brně, Plzni, Českých Budějovicích a dvě výdejny také v Bratislavě.

zdroj: ihned.cz

“You get in life what you have the courage to ask for" - Oprah Winfrey. That's all the matters.

Komentáře

Nahoru