Tisková zpráva: Online nakupují drogerii nejvíce na jižní Moravě

Internetový obchod SPINK.cz v posledním roce vsadil na posílení drogistického sortimentu. První čísla ukazují, že zákazníci chtějí drogerii a kosmetiku nakupovat online.

„V současnosti představují objednávky pouze drogistického zboží nebo kosmetiky 18,52 procent z celkových tržeb,“ říká Eva Pavlíková, ředitelka e-shopu. Průměrná hodnota objednávky je 528,- korun.

Lidé si přes internet přitom nejčastěji objednávají věci denní potřeby. Nejvíce se totiž prodávají produkty ústní hygieny (zubní kartáčky a pasty či ústní vody) a sprchové gely. „Je tady vidět jasný trend, že zákazník vyhledává dobrou cenu, ale také komfort doručení až do domu,“ vysvětluje Eva Pavlíková.

Zajímavé je ale i porovnání objednávek podle krajů. Největší podíl na nich má jižní Morava (25,9 procent), obyvatelé metropole se na českých tržbách za drogistický sortiment podílejí 25,1 procenty. Třetím nejsilnějším regionem je severní Morava (13,5 procenta), naopak nejméně drogerii online nakupují Severočeši s šestiprocentním podílem.

Zásilky do zahraničí jsou ovšem ještě lukrativnější. „Jejich podíl zatím představuje jen sedm procent,“ dodává Pavlíková. Z cizinců si drogerii nejčastěji objednávají Slováci, kteří za jednu objednávku utratí 835,- korun, v průměru nejvíce na objednávku (1382,- koruny) utrácejí Němci. Poláci a Maďaři utrácejí zhruba o stokorunu více, než Češi.

SPINK.cz je e-shop prodávající kompletní sortiment spotřebního zboží. Specializuje se zejména na kávovary, výrobníky limonád, potravinářský a drogistický sortiment. Obchod má více než 100 tisíc spokojených zákazníků v šesti zemích světa, kromě Česka a Slovenska dodává také do Polska, Maďarska, Rakouska a Německa. Firma má na skladě sto tisíc kusů zboží a kromě e-shopu provozuje také tři kamenné prodejny s kompletním sortimentem k přímému nákupu. Provozovatelem značky je společnost Sales Growth Czech, v roce 2013 dosáhla firma obratu 65 milionu korun.

Zajímají vás další novinky? Potřebujete obrázky nebo čísla, rychlou odpověď do vašeho článku nebo rozhovor s někým z majitelů firmy? Kontaktujte, prosím: Zdeněk Fekar, manažer public relations, tel. (+420) 775-599-024 nebo mail zdenek@evox.cz

Kontakt:

Zdeněk Fekar

gsm (+420) 775-599-024

mail: zdenek@evox.cz

Zdroj: ČTK/Protext

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru