Online muzeum Gulagu – unikátní projekt hledá podporu

Tým českých badatelů ze sdružení Gulag.cz již několik let pracuje na vzniku online muzea Gulagu a nyní hledá podporu u veřejnosti. Má se jednat o kompletní rekonstrukci autentického tábora Gulagu, které bude zahrnovat virtuální prohlídky s 3D vizualizací předmětů denní potřeby místních vězňů, a to vše bude propojeno se vzpomínkami pamětníků a podrobnými informacemi.

Tým českých badatelů ze sdružení Gulag se rozhodl vytvořit online muzeum Gulagu. Jedná se o kompletní rekonstrukci autentického tábora Gulagu, ve které nebudou chybět virtuální prohlídky s 3D vizualizací předmětů denní potřeby místních vězňů ani vzpomínky pamětníků a podrobné informace týkající se tábora.

2015-03-10_113612

Jedná se o unikátní projekt v celosvětovém měřítku. Doposud opuštěné tábory Gulagu (po vzdálených koutech Sibiře jsou jich stále stovky)nikdo nikdo nezmapoval a nezrekonstruoval pomocí moderních technologií. Mezi vězni, kterých bylo 18 milionů navíc byly desetitisíce lidí z Evropy i USA, z toho 25 tisíc Čechoslováků. Stavení na opuštěné Sibiři ale rychle chátrají, a tak je vytvoření virtuálního muzea jedinou možností, jak tyto tábory v budoucnosti navštívit.

Projekt navíc nezačíná od nuly. Členové neziskové organizace Gulag již zmapovali 17 opuštěných stalinských táborů na Severní Sibiři. V rámci poslední výpravy v roce 2013 dokonce vznikla i unikátní panoramatická prohlídka, která je nyní přístupná na webu gulag.cz.

2015-03-10_113653

K tvorbě tohoto projektu bude zapotřebí zapojení velmi kvalitních programátorů, 3D technologií a animací nutných k rekonstrukci původní podoby táborů. Podpořit tento projekt je možné hithit.com. Jakmile  bude projekt hotov, Češi budou mít další projekt, který se stane světovým unikátem.

zdroj/foto: hithit.com, gulag.cz

 

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru