Dnes vyšlo 15 článků

Online a offline nástroje pro stahování z YouTube

YouTube je nejrozsáhlejší internetový server, který slouží ke sdílení videosouborů. V únoru letošního roku oslavil výročí 10 let existence. V roce 2006 server odkoupila společnost Google za 1,65 miliardy dolarů (v té době cca 37 miliardy korun). V českých vodách se YouTube objevil po třech letech od svého založení. Obsah na YouTube se neustále mění, neboť přibývají nové písničky s videoklipy, herní videa, trailery, ukázky z filmů, přednášky a další.

Pakliže jste narazili na cover verzi, kterou nelze zakoupit na iTunes či kdekoliv jinde, můžete si přímo stáhnout z YouTube. V následujících řádcích vám představíme nejpoužívanější aplikace na stahování z YouTube.

YouTube

Logo YouTube

Programy na stahování z YouTube umožňují stahování videí v různých formátech, případně stahování pouze audio formátu.

Předem podotýkáme, že byste nástroje neměli používat ke kradení songů, jež se dají legálně zakoupit. Okrádáte tím samotné interprety. 

Online nástroje pro stahování videí a audio souborů z YouTube

Nechcete-li stahovat a instalovat programy do svého počítače, můžete využít online nástroje pro stahování videí z YouTube, ba také pro konvertování videí do mp3 formátu.

YouTube mp3

Nástroj YouTube mp3 je velmi jednoduchá online služba, která umožňuje převod videa z YouTube do mp3 formátu. Nemusíte se registrovat, stačí pouze vložit URL adresu daného videa z YouTube. Videosoubor se převede do formátu mp3 a audio soubor si můžete stáhnout do počítače.

youtube mp3

YouTube mp3

ClipConverter

Online nástroj s českým rozhraním ClipConverter slouží k převedení videosouboru na YouTube do běžných zvukových formátů, a to konkrétně do mp3, m4a či aac. Prostřednictvím tohoto bezplatného online nástroje můžete stáhnout také přímo videoklip ve formátech mp4, 3gp, avi a mov.

clipconverter

ClipConverter

2conv

Online nástroj 2conv má české rozhraní a slouží ke stahování videosouborů ve formátech mp4, mp4 HD, avi a avi HD. Prostřednictvím tohoto bezplatného nástroje můžete převést videosoubor z YouTube na audio soubor ve formátu mp3.

2conv

2conv

ListenToYouTube

Prostřednictvím internetového nástroje ListenToYouTube převedete videoklip z video formátu na mp3 formát. Stačí vložit URL adresu konkrétního videa, kliknout na tlačítko „GO“. Poté se vám zobrazí stránka, kde kliknete na „CLICK HERE to get you Download Link“. Následně se vám zobrazí tlačítko pro stažení souboru.

listentoyoutube

ListenToYouTube

BenderConverter

Nástroj BenderConverter slouží ke stahování mnoha audio a video formátů. Mezi audio formáty spadají mp3, wav a ogg. Pakliže chcete stáhnout videosoubor, můžete si vybrat z následujících formátů: avi, mov, flv, 3gp, mpg, wmv, mp4, BlackBerry Video, iPhone/iPod Video, iPad Video, Android Video, PS3 Video, PSP Video, XBOX Video, WII Video a DVD Video. V neposlední řadě internetový nástroj umožňuje stažení videa v obrázcích jpg (2 snímky/s či 5 snímků/s) a gif.

benderconverter

BenderConverter

Offline nástroje pro stahování videí a audio souborů z YouTube

aTube Catcher

Software aTube Catcher s freeware licencí je ke stažení zdarma. Při instalaci můžete zvolit český jazyk, tudíž se snadno vyznáte v uživatelském prostředí. Prostřednictvím tohoto programu můžete stahovat videa z různých webů, nikoliv pouze z YouTube. Můžete stahovat také ze serverů XTube, Pronotube, MySpace, Stage6, Yahoo, Dailymotion, Megavideo, Metacafe a mnoho dalších. Program umožňuje konvertování video formátů do formátů, jako jsou avi, mpg, 3gp, mp4, wma, gif, wmv, xvid a dalších. Také je možné z videa stáhnout pouze audio ve formátech mp3 s různou kvalitou, wma atd.

atube catcher

aTube Catcher

Jakmile otevřete program, zobrazí se vám tabulka (viz obrázek výše), ze které vyberete, zda budete videa stahovat, konvertovat do jiných formátů, prohlížet, konvertovat do mp3 formátu, hledat a podobně. Pakliže chcete zahájit stahování videí z YouTube, stačí kliknout na „Download Videos“. Objeví se vám downloader, kde zadáte URL adresu videa, výchozí profil (formát, do kterého bude video uloženo) a místo uložení.

Nespornou výhodou je, že můžete vkládat více URL adres, přestože předchozí videa nejsou stažena. Adresy se vkládají do fronty a videa se stahují současně.

atube 2

Můžete vložit více adres videí ke stažení.

Návod pro stahování z aTube Catcher

 1. V dialogovém okně, které se objeví po spuštění programu, zvolíte tlačítko „Download Videos“.
 2. Na serveru YouTube zkopírujete URL adresu konkrétního videa, které chcete stáhnout.
 3. Poté URL adresu vložíte do políčka v programu.
 4. Následně zvolíte výchozí profil, což je formát, do kterého chcete video uložit. Nemusí se jednat pouze o video formát, ale také audio formát.
 5. Poté můžete přenastavit místo uložení stahovaného videa.
 6. A kliknete na tlačítko „Stáhnout“.

VDownloader

Freeware program VDownloader má kvalitní vyhledávací engine, díky němuž můžete v aplikaci vyhledat a stáhnout jakékoliv video. Přestože má software anglické rozhraní, ovládání je snadné a intuitivní. Videosoubor můžete stáhnout v různých video formátech, například avi, mp4, wmv, mpeg, mov, mkv, 3gp a ogp. Případně můžete stahovat pouze audio soubor ve formátech mp2, mp3, ac3, wma, wav, flac, aac a ogg.

vdownloader

VDownloader

Návod pro vyhledávání videí v VDownloader

 1. V levé části zvolíte tlačítko „Search“.
 2. Poté zadáte do vyhledávacího pole klíčové slovo, například interpreta Enrique Iglesias.
 3. Zobrazí se vám videa, která souvisí s tímto interpretem.
 4. V horní části zvolíte formát, ve kterém chcete video/audio stáhnout.
 5. Poté můžete konkrétní video stáhnout. Stačí u konkrétního videa kliknout na tlačítko „Download“.
 6. Po stlačení tlačítka „Download“ zvolíte úložiště v počítači, kde má být video uložené.
vdownloader 2

Vyhledávání videa přes VDownloader

Návod pro stahování z VDownloader

 1. V levé části zvolíte tlačítko „Download“.
 2. Poté v horní části zadáte URL adresu konkrétního videa.
 3. V horní části zvolíte formát, ve kterém chcete video/audio stáhnout.
 4. Kliknete na tlačítko „Download“ a zvolíte úložiště v počítači, kde má být video uložené.
vdownloader 3

Stahování videa z YouTube přes VDownloader

Komentáře

Nahoru