Dnes vyšlo 1 článků

Online hry: zábava nebo ztráta času?

Tak jako vše, i online hry mají své kladné a stinné stránky. Hry na počítači jsou fenoménem dnešní doby, a pokud u nich hráči netráví celé dny, mohou být i přínosem. Jedná se sice o poměrně časově náročného a také chytlavého koníčka, který je často spojován s násilím a agresí, ale hry online mohou i obohacovat, pokud hráč zvolí výukové nebo logické hry.

Zábava i komunikace

Online hry přináší většinou mnohem více zábavy, než hry nainstalované na počítači. Hráči totiž mohou zvolit hry pro dva, kdy je lidský soupeř mnohem zábavnější, než ten počítačový. Zároveň spolu hráči mohou během hry online komunikovat, a to nejen prostřednictvím chatu, ale spousta her umožňuje i zapojení mikrofonu a povídání si se spoluhráčem během hry.

Online hry pro všechny

Při hraní online her si na své přijdou děti i dospělí. Stačí vybrat si takové hry, které jim vyhovují a splňují jejich požadavky. Ať už se jedná o karetní, logické, sportovní či strategické hry, střílečky nebo třeba hry pro dívky, z bohatého výběru si na své přijde každý. Navíc jsou online hry finančně mnohem výhodnější, než hry počítačové či stolní. Na serveru Hry.cr si totiž můžete zahrát všechny dostupné hry zcela zdarma.

Zdokonalování jazyka

Jelikož jsou většinou hry online v angličtině, musí se hráči zdokonalovat ve svých jazykových schopnostech, aby hře porozuměli a věděli, jak postupovat dál. Online hry jsou tak svým způsobem i dobrým zdrojem, jak se zdokonalit v angličtině.

Motivace a seberealizace

Online hry jsou pak i skvělým prostředkem, jak se hráči seberealizují. Při hraní her mohou uplatnit nejen své sny o dosažení úspěchu, ukázat ostatním, že jsou dobří, zasoutěžit si, ale také mohou projevit své sklony k vůdcovství a organizování. Mohou se stát členem skupiny, kterou povedou, aby společně dosáhli lepšího výsledku. A zároveň si tak vytvářejí nové mezilidské vztahy. Zároveň se mohou stát rádcem a pomocníkem pro začínající hráče a podporou při problémech.

Ať už jste vášnivým hráčem online her nebo zarputilým odpůrcem, je nutné si uvědomit, že nic nemá jen světlé nebo tmavé stránky. Hry mohou být skvělým koníčkem, z kterého můžete těžit, ale také tím, co vás připraví nejen o váš čas, ale i třeba o vaše známé. Je jen na každém hráči, jak se hraní online postaví…

Štítky: ,

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru