Online databáze spolehlivých půjček

Dovolíme si říct, že Česko je v porovnání s ostatními státy zemí s opravdu velkou koncentrací nebankovních společností nabízejících půjčky. Peníze u nás půjčuje kde kdo, často jsou to lidé, kteří si tím přivydělávají. Ale i mezi nebankovními společnostmi se dají najít poctivé. Není jich zrovna málo.

Půjčky od nebankovních společností si lidé berou na různé účely. Většinou je pravidlem, že tyto společnosti neposkytují půjčky v milionech, a tak je lidé využívají spíš v případě nečekaných výdajů. Jak se psalo loni na podzim na iDnes.cz, největší zájem o nebankovní půjčky je tradičně před Vánoci. Češi si půjčují od října (ti, co nakupují s předstihem) až po leden (povánoční slevy). Zadlužit se jen kvůli tomu, abyste si udělali pár hezkých dnů, je přitom naprosto absurdní.

Obzvlášť litovat toho budete v případě, že narazíte na nepoctivou společnost a nebudete schopní splácet. Zahrabat se totiž můžete hodně hluboko.

Nechceme vás tímto navádět, ať si nepůjčujete nebo půjčujete jen u bank. To je hloupost, protože nebankovní společnosti mají své výhody.

  • obvykle mají nižší úroky
  • kritéria pro poskytnutí úvěru nejsou tak přísná
  • často jsou pružnější a dá se s nimi domluvit
  • víc se věnují svým zákazníkům
  • vyřízení je rychlejší

Jenže nemůžete jen tak věřit každému, z jehož webu na vás text křičí „půjčka bez doložení příjmu“. Některé vychytralé společnosti totiž moc rády půjčují lidem, o kterých už předem ví, že nebudou schopni splácet, a snaží se je připravit o zbývající majetek.

Co by vám mělo být podezřelé?

Tlak na rychlý podpis smlouvy. Společnost se bojí, že byste je mohli prokouknout, a tak vás nutí podepsat co nejrychleji.

Podpis před obdržením peněz. Rozhodně nepodepisujte smlouvu, ve které se píše, že už jste peníze dostali, předtím, než je budete fyzicky mít. Těžko byste pak dokazovali, že jste je ve skutečnosti nedostali, museli byste je splatit.

Nejasné podmínky. Jestliže přesně nechápete, co všechno budete muset zaplatit, ruce od toho pryč.

Kde najít spolehlivou půjčku?

Dobrý přehled spolehlivých nebankovních společností najdete na www.pujckyhned.cz. Lidé, kteří se o web starají, žádné půjčky sami neposkytují, takže jejich názory jsou objektivní. Je to největší česká online databáze ověřených půjček.

Obsahuje opravdu velké množství nebankovních společností, roztříděné jsou dokonce podle toho, jaké půjčky poskytují (bez registru, bez doložení příjmu, půjčka ihned, krátkodobá půjčka, půjčka před výplatou, …). O každé společnosti se přehledně dozvíte plusy a mínusy, připravené je i video.

srovnavac_pujcek

Zároveň je možné přímo srovnat půjčky konkrétní částky. Když si na webu pomocí posuvníku zadáte, kolik si chcete půjčit, zobrazí se vám nejvýhodnější nabídky různých nebankovních společností.

Lepší webový přehled nebankovních půjček byste v Česku hledali asi těžko. A nenašli.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru