Dnes vyšlo 15 článků

OneLogin kupuje startup Portadi s českými kořeny

OneLogin kupuje startup Portadi, který má české kořeny a který vznikl počátkem roku 2015. Částka nebyla zveřejněná.

Společnosti OneLogin konkuruje společnost Okta, která se pyšní lepším financováním a oceněním v miliardách dolarů. A z tohoto důvodu se snaží OneLogin neustále zlepšovat svou nabídku, přičemž právě startup Portadi by měl přinést úroveň automatizace pro proces onboardingu společnosti OneLogin.

login-570317_1280

OneLogin kupuje startup Portadi

OneLogin funguje jako jednotný přístupový bod k přihlašování pro všechny podnikové cloud aplikace. Většina firem používá značný počet aplikací, přičemž jednotné přihlášení by mělo zjednodušit workflow přidáním přihlašovacích údajů pro danou aplikaci na platformě OneLogin.

Velice dobrou zprávou je, že k tomu existuje průmyslový standard zvaný SAML. Nicméně špatnou zprávou je, že ne každá aplikace ho využívá. Ve skutečnosti neexistuje příliš aplikací, které daný standard využívají, což byl pro generálního ředitele firmy OneLogin Thomase Pedersena hlavní důvod k nákupu.

Zákazníci musí nejprve vytvořit vlastní propojení pro každou z externích aplikací, což je spousta práce pro administrátory. A právě tento nedostatek by měl vyřešit startup Portadi, který vytvoří propojení za běhu, když se uživatel do aplikace, která není součástí systému, přihlásí.

„Portadi vytvořilo chytrý heuristicky založený engine, který bez problémů a přesně detekuje přihlašovací aktivitu uživatele a zachytává jeho pověření v tomto procesu. Uvědomil jsem si, že toto musí být součástí společnosti OneLogin,“ dodává Pedersen na firemním blogu.

Zdroj / Foto: TechCrunch

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru