Dnes vyšlo 1 článků

Olympiáda: O jakých sportech mluví lidé na Facebooku?

Za námi je už první týden olympijských her v Soči. To je dostatek času na to, abychom měli dostatek statistik o tom, jak svět diskutuje o hrách – tedy alespoň na sociálních sítích.

Na této Facebook mape lze vidět, jaký sport byl na sociálních sítích nejpopulárnější v každé zemi od minulého do tohoto pátku. Z mapy lze jasně vidět, že světu dominuje krasobruslení. A zajímavost: Argentinci jsou poslední curlingem.

mapa_velka

Dále ještě ta samá mapa, akorát zaměřená pouze na Evropu. Z ní lze vidět, že jak my, tak i naši sousedé nejvíce diskutují o biatlonu. Asi se ptáte, proč ve Velké Británie jako v jediné zemi v Evropě se mluví o snowboardingu. Odpověd je prostá – v této disciplíně totiž získali medaili.

evropa_velka
Dle dat Facebooku se o olympijských hrách zmínilo více než 24 miliónů lidí. Tito lidé dohromady vytvořili dohormady více než 48 miliónů příspěvků, komentářu a lajků. A o jakých sportovcích se nejvíce diskutovalo?

  1. Shaun White – snowboarding, USA
  2. Jenny Jones – snowboarding, Velká Británie
  3. Michael Christian Martinez – krasobruslení, Filipíny
  4. Alex Bilodeau – lyžování, Kanada
  5. Gracie Gold – krasobruslení, USA

zdroj: sikikids.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru