Olga Biernátová: Jsem součástí fanklubu Applu

Olga Biernátová: Jsem součástí fanklubu Applu

Olgo, čeká tě stejná otázka jako všechny ostatní – kdo jsi a čemu se věnuješ :-)?

Především jsem člověk, který je seriózně závislý na knížkách a internetu (to vám asi poví spousta lidí, ale já to myslím fakt vážně, žádné leštění vlastní image, diagnóza). Pracuji jako marketingový koordinátor v knihkupectví Neoluxor, kde se starám hlavně o sítě, web, náš magazín a spoustu dalších věcí. Kromě toho spolupracuji s nakladatelstvím Kniha Zlín, kde je mou doménou online marketing a distribuce e-knih. Učím marketing na FMK UTB ve Zlíně a na FF MU v Brně. A v neposlední řadě si povídám s lidmi o knížkách a jejich propagaci, pomáhám začínajícím autorům (např. Filip Doušek, Petr Ludwig), nadšencům, projektům. Občas si utweetnu (@Nofreeusernames) a většinu svého osobního i pracovního života trávím na sítích.

Jaký používáš hardware?

Jsem součástí fanklubu Applu. Mám Macbook Pro, iPad, iPhone 4S. Jen v práci dělám na Asusu s Windows 8, které mě ale většinu času víc iritují než těší. Můj Macbook je ale bohužel už jednou nohou v křemíkovém nebi, takže se poohlížím po náhradě, pravděpodobně opět něco se svítícím jablkem (rozumnějte, mám neodolatelné nálepky s Harrym Potterem, které na to úžasně pasují). Samozřejmě mám Kindle (už svůj třetí), většinou ale na anglické knížky. Ty české kupuji vždy v papíru.

Jaký používáš software?

Jedu hodně v Cloudu, takže komplet nabídka Googlu, obsah svého virtuálního života mám uloženého na Dropboxu. Když jsem pracovala v knihovně, která neměla peníze na Photoshop a Corel, naučila jsem se s Gimpem a Inkscapem. Nedílnou součástí mé aplikační nabídky je i Calibre na správu e-knih, Machinarium a Solitaire na čas prokrastinace. Bez iTunes a Kindle aplikace neudělám krok a mé časté jízdy vlakem by byly bez nich otřesně nudné. Mým velkým kamarádem se stalo Feedly, které je narozdíl od Google Readeru i hodně fešácké. Kromě aplikací na všechny možné sociální sítě poslední dobou hodně času strávím na svém Goodreads, které mě na iPadu baví o trochu víc než na desktopu. Jinak používám spoustu online nástrojů, které si platím, např. PicMonkey.

Jak by vypadala tvá konfigurace snů?

Potřebovala bych tablet se všemi schopnostmi desktopu. Občas mě fakt vytáčí, když si lehnu s iPadem do postele s odhodláním chvíli pracovat a nakonec stejně musím vstát a sednout ke compu, protože to prostě jinak nejde. Osobně mě nechávají úplně chladnou telefony s obřím displejem nebo hračičky jako je Google Glass, mohli by víc makat na tom, co už se osvědčilo.

Zdroj: https://thesetup.cz/rozhovory/olga-biernatova.html

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru