Dnes vyšlo 15 článků

Okamurova statusu o islámu si všímají i za hranicemi! V Británii, USA či v Izraeli!

Okamurova statusu o islámu si všímají i za hranicemi! V Británii, USA či v Izraeli!

Nedávno jsme Vás informovali, že předseda hnutí Úsvit Tomio Okamura je pod palbou kritiky a zesměšňování kvůli jeho statusu, kde se tvrdě opřel do islámské menšiny v Evropě. Za to si vysloužil kritiku, ale i podporu od svých příznivců. Různorodé byly i reakce ze světa.

Český politik s japonskými kořeny se neopíral do islámu poprvé. Pravděpodobně největší ohlas však mělo Okamurovo sobotní prohlášení, kde nabádal k venčení prasat u mešit a nekupování kebabu, jakožto typického příkladu přítomnosti islámu v Evropě.

Můžeme chovat pejsky a prasátka jako domácí mazlíčky a chodit je venčit do okolí jejich center, mešit a oblíbených piknikovišť, dávat podnikům v okolí jména jako U hodného pejska, U veselého prasátka a podobně.
Tomio Okamura

Reakce na sebe nenechala dlouho čekat a lidé začali tvořit parodující obrázky a zakládali skupiny jako například “Kebab pro Tomia“. Naopak jeho příznivci v komentářích politika oslavovali a volali po očistě Evropy od islámu.

Rozličné byly reakce i v zahraničí

Washington post napsal, že Okamura je xenofobní demagog.  Deník taktéž zmiňuje jeho původ a nejvýraznější věty Okamurova sobotního facebookového statusu. Autor článku Ishaan Tharoor nazývá situaci poněkud zvláštní, neboť ČR je jedna ze zemí, kde je muslimská menšina nejmenší z celé Evropy.

Na závěr je zde také vzpomenuta věta českého ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera, který se údajně nebude vyjadřovat k Okamurovým nenávistným projevům.

Českého politika si všiml i britský portál IB Times, který však pojal zprávu spíše informativně a jeho výroky nikterak nehodnotil. Podobně neutrální byly i izraelské servery unitedwithisrael.org a israelnationalnews.com.

Naopak jako excelentní zprávu z Česka označil Okamurův status anti-islámský server barenakedislam.com. Který tvrdí, že přichází po českém prezidentovi další politik z ČR, který se veřejně pustil do islámu. Dále portál zmiňuje, že kvůli tomuto postoji je levicovými politiky u nás Okamura nazýván nejnebezpečnějším politikem v zemi.

V souvislosti s tragédií v Paříži

Status dostává nový rozměr po středečním útoku radikálních islamistů v Paříži, kde dva ozbrojenci zastřelili 12 lidí a to především redaktory satirického magazínu Charlie Hebdo. Příznivci Okamury tím dosvědčují nebezpečí islámu v Evropě i přesto, že se mnoho islámských duchovních proti útoku ohradilo.

A jak to vlastně je s počtem muslimských přistěhovalců u nás? Kolik jich právě žije na území České republiky a jinde v Evropě? Na to se dnes pomocí statistik pokusil odpovědět server datovazurnalistika.cz. Mimo jiné upozorňuje, že počet muslimů v Česku bude i za 15 let téměř nulový.

Zdroj: Facebook.com, Datovazurnalistika.cz, Barenakedislam.com, Unitedwithisrael.org, Israelnationalnews.comIbtimes.co.ukWashingtonpost.com

Student vyšší odborné školy sociálně právní. Fanoušek asijské kultury, české historie a italské kuchyně. Člověk, který se snaží psaním přenášet dobrou náladu.

Komentáře

Nahoru