Ohebný displej od společnosti Samsung se pravděpodobně stane realitou už v roce 2017

V technologickém světě se už několik měsíců spekuluje o ohebném displeji, na kterém pracují specialisté společnosti Samsung. Oficiálně se projekt nazývá „Project Valley“. Ačkoliv vám budou níže zveřejněné fotografie připadat spíše jako ze sci-fi filmu, v následujícím roce by se ohebný displej mohl stát realitou. Ohebné konstrukci se přizpůsobí nejen displej, ale také další součásti jako baterie.

Masová výroba ohebných telefonů by měla být zahájena už koncem letošního roku, přičemž na trh se ohebná zařízení dostanou v průběhu příštího roku. Svůj výtvor by mohl jihokorejský gigant představit například na CES, kde už v roce 2013 naťukl poprvé myšlenku ohebného displeje. Ještě není zřejmé, zda ohebnou konstrukci dostanou exkluzivní modely anebo rovnou vlajkové lodě.

samsung-foldable-smartphone (1)

Ze smartphonu tablet

Samsung spolupracuje s několika výrobci na sedmipalcovém skládacím zařízení, které by po složení představovalo pětipalcový chytrý telefon. Ve své podstatě byste si koupili pětipalcový telefon, který byste v případě potřeby rozložili na sedmipalcový tablet. Otázkou však zůstává, zda se OLED displej složí do úplné roviny anebo se vytvoří kloub.

Na ohebném displeji pracuje také konkurent LG, a proto se máme stále na co těšit.

Zdroj / Foto: Android Authority

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru