Offshore společnost

Pokud patříte mezi ty, kteří si myslí, že k účinnému snížení daňové povinnosti stačí založit offshore společnost a znát základní pravidla pro její používání, není to tak úplně pravda. Bez promyšlené daňové koncepce a odborné analýzy podnikatelského projektu nemáte šanci, místo úspěchu se dostanete spíše do problémů.

Co si budeme povídat, offshore společnost je firma, která byla založená v ostrovních zemích neboli v tzv. daňovém ráji. A právě tyto země, v kterých je možné offshore společnosti založit, jsou vůči vlastníkům firem velmi vstřícné.

Firmy založené v daňovém ráji nemusí vést účetnictví

Nejen, že tyto země požadují velmi nízké, paušální, nebo dokonce nulové daně, ale většinou nestanovují žádnou povinnost vést účetnictví a podávat daňová přiznání. Nevyžadují provádění auditu, nebo výroční zprávy.

offshore-company-registration

I přesto, že offshore společnosti nemusí vést účetnictví, musí splňovat určité požadavky

Na první pohled může znít vše strašně jednoduše, ale není tomu tak. Offshore společnost musí splňovat určité požadavky:

  • udržovat sídlo společnosti v dané zemi
  • musí mít v dané zemi místního zástupce
  • musí hradit vládě daného státu paušální daň, zpravidla velmi nízkou

V daňovém ráji se nachází společnosti, které se zabývají poradenskými službami, kasíny

Společnost v daňovém ráji je vhodná pro všechny podnikatele, kteří provozují poradenské služby, obchod, sázkové hry po internetu apod. Naopak nevýhodu mají živnostníci a výrobci, kteří mají umístěnou výrobu v České republice.

O výběru destinace rozhoduje například výše administrativních poplatků

O oblíbenosti destinace rozhoduje nejčastěji rychlost, s jakou lze takovouto společnost založit, výše administrativních poplatků a nutnost splacení minimálního základního kapitálu.

Mezi nejčastěji offshore lokality patří například Belize, Britské Panenské ostrovy, Seychelly, ostrov Man, Bermudy, Libérie, Panama, Hongkong, Kajmanské ostrovy, Lichtenštejnsko, Madeira, Kypr, Monako, Guernsey, Bahamy.

banner_city

Komentáře

Nahoru