Dnes vyšlo 15 článků

Offline přehrávání z mobilního YouTube už od listopadu

Offline přehrávání z mobilního YouTube už od listopadu

Také si říkáte, jak by to bylo fajn, si prohlédnout videa třeba při cestě do práce, kde nemáte připojení k internetu? Tak právě teď přichází doba, kdy to už bude možné. Už si nebudete muset stahovat videa, všechno půjde přes mobilní aplikaci.

YouTube už v úterý oznámil na svém blogu:

„Neustále zkoumáme způsoby, jak k vašemu obsahu přivést více diváků. Jako součást tohoto úsilí později v letošním roce zahájíme novou funkci na mobilních aplikacích YouTube, která vám pomůže dosáhnout více fanoušků – a to i když nebudou připojeni k Internetu.
Tato připravovaná funkce umožní lidem přidávat videa do svého zařízení a po krátkou dobu, kdy není k dispozici připojení k Internetu, se na ně dívat. Takže vaši fanoušci si budou moci užívat vaše videa a nebude je přerušovat nic takového jako třeba ranní dojíždění.
Tohle je součástí našich trvalých změn, které mají dát lidem více příležitostí k užívání si videí a kanálů. Sledujte náš blog a dozvíte se více informací o tom, jak to bude fungovat.“

My už ale teď víme, jak to celé bude. Budete si moci vybrané video uložit do svého smartphonu či tabletu a pak si jej přehrát. To je jisté. Ale jasných je pro nás i pár dalších informací. Například vybírat videa si klidně budete moci přes počítač. Na notebooku či stolním počítači si tak jednoduše něco vyberete a aplikace ve vašem telefonu se už o vše postará za vás.

Že bychom už nemuseli používat programy jako VDownloader?

Zní to tak hezky a jednoduše. Ale má to jeden větší a jeden menší háček. Hlavní nevýhodou je, že video bude ve vašem zařízení dostupné offline jen na 48 hodin. Po uplynutí této doby se video z paměti jednoduše odstraní. Pokud ho do té doby nestihnete zhlédnout, máte tedy smůlu a budete si ho muset přidat k offline zhlédnutí znovu.

Druhým zádrhelem jsou reklamy. Pokud jste zvyklí na to, že si videa stahujete a máte je bez reklam, tak na tohle u nadcházející funkce zapomeňte. Nahráním videí do vyrovnávací paměti svého zařízení se reklam nezbavíte, bude se zobrazovat i nadále.

Co si o tom myslíte? Budete funkci využívat?

Zdroje: GigaOm, AllThingsD 

Komentáře

Nahoru