Dnes vyšlo 15 článků

Office a Skype budou základní součást Sony a LG tabletů

Microsoft Office a Skype se v budoucnu stanou základní součástí tabletů s operačním systémem Android vyrobených společnostmi LG a Sony. Obě zmíněné aplikace tímto způsobem získají na mobilním trhu velmi silnou pozici.

Microsoft si je dobře vědom toho, že majitelé nových tabletů okamžitou přítomnost některých jeho aplikací velmi ocení. Zároveň je však od něj tento krok tak trochu sázkou do loterie, protože nikdo neví, jak si budou Android tablety na trhu stát v průběhu několika příštích let.

Další spolupráce

Již v minulosti Microsoft dovolil společnostem Dell, Samsung a Pegatron, aby do základní nabídky svých zařízení zařadily i Office se Skypem. Celou řadu jeho aplikací lze najít předinstalovanou i na Galaxy S6. Přesné znění dohody mezi Microsoftem a ostatními společnostmi není známo, Microsoft však prozradil, že zavedl nové zdroje příjmů pro své obchodní partnery.

Jedním z prvních tabletů, které v základní výbavě nabídnou Office a Skype, bude Sony Z6.

Jedním z prvních tabletů, které v základní výbavě nabídnou Office a Skype, bude Sony Z4.

Kromě Sony a LG oznámil Microsoft jména dalších osmnácti společností, s nimiž bude v budoucnu spolupracovat. Jednou z nich je například výrobce domácích spotřebičů Haier. Microsoft má momentálně jednatřicet obchodních partnerů po celém světě.

Svoji premiéru na tabletech od společnosti Sony by si měly Office a Skype odbýt za několik měsíců při představení připravovaného modelu Z4. Kdy přesně se objeví i na LG však zatím není známo.

Zdroj: TheVerge

Milovník filmografie Stanleho Kubricka a žánru noir. Píše o tématech, která ho zajímají a snaží se je podat tak, aby byla pro čtenáře co nejatraktivnější.

Komentáře

Nahoru