Dnes vyšlo 1 článků

Odvysílali v živém vysílání obrázek ze hry Assassin’s Creed. Mysleli si, že se jedná o snímky jedné dánské památky

Dánská televizní stanice TV2 přiznala, že omylem použila snímek z počítačové hry jako ilustrativní obrázek při své reportáži popisující situaci v Sýrii (snímek měl sloužit jako ukázka toho, jak to v Damašku vypadalo přes 720 lety). Šéf zpravodajství na Jacob Nybron přiznal, že k chybě došlo 26. února, reportérka Cecilie Beckové měla za sebou umístěný snímku ze známe akční hry Assassin’s Creed.

Originální video, které běželo v přímém přenosu, najdete na: https://nyhederne.tv2.dk/video/index/id/65097458/

Agentura Associated Press napsala, že o omylu se televize dozvěděla až minulý týden poté, co se o původu snímku začalo bouřlivě diskutovat na sociálních sítích. Jak k osudové chybičce došlo? Jeden ze zaměstnanců televize našel uvedený obrázek na internetu a myslel si, že je to snímek nějakého panorama v Damašku. Nybron to označil za strašnou chybu a zdůraznil, jak důležité si ověřovat zdroje obrázků :-). Snad se jim to příště v televizi podaří lépe uhlídat.

Zdroj: https://www.news.com.au/technology/gaming/danish-tv-used-adventure-game-assassins-creed-in-syria-news-story/story-e6frfrt9-1226594373530

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru