Odvážný robot utekl z laboratoře, ale uprostřed silnice se mu vybily baterie

Nic není nemožné, přičemž pravidlo platí v ruských končinách dvojnásobně. Roboti, kteří už jsou samostatní, brzy ovládnou svět. Ale pokud se jim vybijí baterie stejně jako ruskému robotovi, s ovládnutím světa to nebude až tak žhavé.

Inženýři v malebném městečku na východě Ruska testovali v úterý v poledne robotický model Promobot V3, který má pod svými křídly společnost Promobot.

dps-2

Zdroj: Promobot

Robot využívá pokročilou umělou inteligenci, tudíž se může snadno pohybovat a zdolávat překážky. A jednou z největší překážek, která mu bránila v úniku, byla doposud zajištěná brána. Nicméně jeden z inženýrů zapomněl bránu zavřít, a tak robot utekl na ulici.

dps-5

Zdroj: Promobot

Naštěstí, asi 50 metrů před bránou se robotovi vybily baterie. Zůstal stát uprostřed vozovky, čímž zastavil provoz na 30 minut. Ale robot vyvázl bez zranění.

dps-3

Zdroj: The Next Web

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru