Odměňují studenty za nepoužívání mobilních telefonů a získali investici ve výši 1,5 milionů dolarů

V roce 2014 dva studenti kalifornské univerzity Chico State, kteří byli také členy univerzitního bratrstva, si všimli něčeho nelíbivého. Během přednášek většina studentů věnovala pozornost svým chytrým telefonů, nikoliv přednášejícímu učitelovi. Čím více o tom Mitch Gardner a Rob Richardson mluvili, tím více byli otrávení. A řekli si, že když technologie tuto závislost způsobila, může ji také vyřešit.

Mladíci vytvořili aplikaci zvanou Pocket Points, která odměňuje studenty za nepoužívání telefonů během vyučování. Vytvořili „geo oplocení“ (GPS plot kolem kampusu). Jakmile se student s nainstalovanou aplikací ocitne na školní půdě, mobilní telefon se zablokuje. A po opuštění školního areálu se telefon opět odblokuje a student může odepsat na všechny zprávy, které mu během dne přišly.

pocket-points-mitch-gardner-rob-richardson

Tvůrci aplikace Pocket Points

Studenti získávají body, pokud používají tuto aplikaci. A za tyto body potom mohou využít slevy na pizzu, jídlo, kávu či jogurty. Aplikace byla pro studenty natolik atraktivní, že ji během prvních pár týdnů začala používat asi třetina studentů.

Místní noviny napsali článek o úspěšné aplikaci studentů. A článek si přečetl také Chris Friedland, generální ředitel Build.com. Souhlasil, že se s tvůrci aplikace setká. Aplikace se mu natolik líbila, že neváhal investovat, a zároveň se stal mentorem projektu.

 „Ačkoliv je velice vytížený, vždy nám zvedne telefon,“ říká Gardner.

Aplikace je nyní dostupná asi na 100 školách v Severní Americe. A z dvou milionů studentů aplikaci využívá cca 500 000 studentů.

Pocket Point spolupracuje také s více než 1 200 obchodníky, u kterých mohou studenti využívat zajímavé slevy. Mezi tyto obchodníky patří například Papa Johns, Pizza Hut, Starbucks, Jamba Juice a také internetové obchody jako Lulu. Zakladatelé nedávno získali také investici ve výši 1,5 milionů dolarů.

V lednu zavedli poplatky pro obchodní partnery za reklamu, čímž se zvedly měsíční příjmy. Ale prý stále nejsou v plusových číslech. Aplikace nyní vydělává pěticiferné částky měsíčně a tento trend bude nadále narůstat. Aktuálně zaměstnávají 20 pracovníků na plný úvazek.

Třiadvacetiletý Mitch Gardner a jednadvacetiletý Rob Richardson museli přerušit své studium, aby se věnovali svému podnikání naplno. Nicméně jejich rodiny nebyly rády, ale zakladatelé berou své podnikání jako příležitost, která se objeví jednou za život.

new_shot3

Aplikace Pocket Points

Zdroj / Foto: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru