Dnes vyšlo 1 článků

Odhaleno! 5 nejčastějších podvodů na Facebooku

Odhaleno! 5 nejčastějších podvodů na Facebooku

Autorem studie je antivirová společnost Bitdefender, která svoje závěry vyvodila z 850 tisíců podvodů na Facebooku. A ačkoliv osvěta o podvodných aplikacích číhá na každém kroku, stále se všude najdou naivní uživatelé. Za nejúspěšnějším podvodem totiž stojí touha vědět, kdo si prohlížel váš profil.

 

1. Kdo si prohlížel tvůj profil? – 45,5 %

Nejpopulárnější podvod na Facebooku. Touha vědět, zda to byli ti, ke kterým něco cítíme, prostě zatemňuje náš úsudek. Podivnou důvěru v aplikaci navíc zvyšuje fakt, že často máme pocit, jako by Facebook taková data měl zprostředkovat.

podvod na facebooku

2. Nové funkcionality – 29,53 %

Chybí vám tlačítko displike? Obarvení profilu na růžovo? Customizace vládne světu, o tom není pochyb. Škoda jen, že to nefunguje na Facebooku.

facebook

3. Giveaway dárky – 16,51 %

Čím to vysvětlit? Prostě rádi dostáváme dárky. Od iPhonů, iPadů po slevy a různé výhody. Stejné podvody ostatně fungují po celém internetu a jejich princip je veskrze stejný – obdržet exkluzivitu za minimum.

3

4. Celebrity – 7,53 %

Podvody s celebritami jsou téměř tak staré, jako internet samotný. Celebrity jsou krásné, úspěšné a my dychtíme po videích s jejich nahotou a pády, abychom si potěšeně uvědomili, že všichni jsme jen lidé.

podvody na facebooku

5. Násilí na dětech – 0,93 %

Studie potvrzují, že naše náklonnost k dětem za posledních 30 let drasticky klesla, zatímco tolerance vůči násilí bohužel vzrostla. Lidská zvědavost však zůstává stále stejná. Poslední kategorií nejčastějších podvodů na Facebooku jsou explicitní videa s násilím a krutostí vůči dětem a dá se očekávat, že na tato videa budeme narážet častěji.

5

Foto: logos.wikia.com, bitdefender.com

Studentka informatiky, občasná copywriterka, milovnice čokolády. Mezi její zájmy patří on-line marketing, sociální sítě a psaní článků. Na jejím Pinterestu najdete přes 900 fotek, což je pro ni stále málo.

Komentáře

Nahoru