Odebírejte RSS pomocí Feedreaderu!

Odebírejte RSS pomocí Feedreaderu!

Stále nepatříte mezi ty, co rádi pročítají různé magazíny a blogy, ale musí obcházet všechny postupně jen proto, aby se ujistili, zda-li na nich není nějaký nový článek? Zdržujete se s tímto a nenapadlo Vás rozumnější řešení? Chcete nějaký program, který Vás upozorní na nejnovější články zobrazené v RSS Vámi zadaných webových stránek, ať již magazínů nebo blogů? V tom případě pokračujte v tomto článku, kde Vám jeden takový předvedeme. Jmenuje se FeedReader a je zcela zdarma ke stažení.

Před pár dny jsem Vám popisoval funkci Googlu zvanou iGoogle a nastavení RSS kanálů hned na úvodní stránce iGooglu. Takto nějak jsem donedávna četl výsledky RSS kanálů, tedy takto vypadala moje RSS čtečka. Dneska bych Vás rád představil mému novému kamarádovi, který mě vždy upozorní sám na nový článek na mnou zvolených webech podobně, jako například ICQ na novou zprávu nebo jakýsi emailový klient na nový email. Mluvím o FeedReaderu, ve kterém mám již pár desítek webových stránek, přesněji jejich RSS kanálů a tím pádem i stovky a tisíce článků.

Výhodami FeedReaderu je jeho bezplatnost a lehké ovládání. Vložení oněch desítek stránek mi trvalo pár minut. Nemusel jsem nic nastavovat a neotravoval jsem se s žádnými dalšími nastaveními a já nevím, čím ještě. Program je zcela v češtině, takže mu i lehce porozumí i ti jazyků neznalí. Asi nejlepší funkcí je automatické upozornění na nový článek. Program totiž můžete vypnout nebo minimalizovat do lišty, přesněji do oblasti oznámení (vedle hodin). Tam bude mít svoji ikonku a ta Vás vždy po objevení nového článku rychle upozorní, dokonce na Vás i zapíská. Jak tedy program vypadá?

Články můžete navíc řadit podle data jejich publikování, zdroje, či je například neřadit vůbec, tedy jen od nejnovějšího po nejstarší. V bočním panelu můžete vytvářet další a další kanály a ty například můžete řadit do složek. V konečném důsledků můžete zároveň sledovat všechny Vaše oblíbené blogy (složka Blogy) a zároveň i všechny Vaše oblíbené magazíny (složka Magazíny). Toto společně s náhledem tří možných verzí náhledů článků uvidíte na následujících obrázcích.

Nové kanály se přidávají velice jednoduše. Stačí kliknout na F3 a po zobrazení pole vložit odkaz na RSS kanál. Nestačí pouze odkaz na samotný web.

Co se týče nastavení programu, nabízí mnoho možností. Od automatického spuštění po zapnutí počítače, minimalizování do lišty, přehrávání oněch zvuků, nastavení výchozí RSS čtečky, až po další pokročilá nastavení, včetně portu a dalších.

Pokud jste tak ještě neučinili, můžete odebírat i RSS kanál našeho magazínu, který naleznete právě zde. Přeji Vám příjemnou práci s Vašimi RSS kanály.

Stahuj Feedreader

Komentáře

Nahoru