Odcizený smartphone: selfie ve sdíleném cloudu prozradila zloděje

V dnešní době době, plné technologií a chytrých telefonů, se může stát cokoliv. A máme pro to důkaz. Co byste řekli na to, kdyby vám byl odcizen smartphone? Jistě byste byli rozčílení. A co kdyby jste za pár dní našli ve svém novém telefonu usměvavé selfie onoho zloděje? Nejspíše byste byli pobavení. Přesně to se stalo Tomášovi, který se o celý příběh podělil na svém Facebookovém profilu.

Moderní techlogie je s naší osobou spjatá více, než kdy předtím a už dávno neplní jen funkci příchozích a odchozích hovorů. Lze propojit náš smartphone s notebookem a pomocí Cloudu přenášet data z jednoho zařízení na druhé. Tato funkce velmi stěžuje práci případným zlodějům. Musí nastavení celího telefonu smazat a odpojit od původního majitele. K tomu opravdu nestačí laické znalosti. Zloděj Tomášova mobilního telefonu si nic z toho neuvědomil. Telefon používal bez nějakých upgradů dál. Díky jeho neznalosti se nyní můžeme pobavit. Tomáš už nepočítá s tím, že by se mu snad telefon kdy vrátil.

Zloděj na sebe upozornil tím, že pořídil fotografie z místa Smižany. Tomáš v tomto místě nikdy nebyl. A právě díky tomu si Tomáš všiml, že má v cloudu úplně nové nasdílené album. Z fotografií lze vydedukovat, že se jedná o mladého Roma. Pořizuje snímky v práci, ale i přímo ze svého domě. Na některé, nevědomky sdílené fotografie, se můžete podívat.

Snímek obrazovky 2018-02-01 v 13.53.06

 

Snímek obrazovky 2018-02-01 v 13.52.54

 

Snímek obrazovky 2018-02-01 v 13.52.45

 

Snímek obrazovky 2018-02-01 v 13.52.37

 

Snímek obrazovky 2018-02-01 v 13.52.22

Paradoxem je, že je nemožné zloděje dohledat i podle fotografie. Na své fanpage sdílela celý případ slovenská policie. Pokud zloděje poznáte, neváhejte se na policii obrátit a sdělit přibližující informace. Nicméně příběh baví internet a sociální sítě jím jsou zaplaveny. Snad se podaří zastrašit některé budoucí zloděje drahých smartphonů.

Zdroj, text/foto: facebook.com/policiaslovakia

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru