Odborné knihy v českém jazyce zdarma? Máme několik tipů, kde se dají stahovat!

Odborné knihy v českém jazyce zdarma? Máme několik tipů, kde se dají stahovat!

Mnoho lidí by si rádo přečetlo nějakou tu odbornou knihu. Doba kamenných knihkupectví pomalu končí a papírové knihy střídají ty elektronické. Většina dnes vydaných knih už svojí „novou“ verzi má a ty starší se přepisují. Máme pro vás několik tipů, kde stahovat odborné IT knihy.

Magazín Root.cz patří mezi nejslavnější české IT magazíny. Kromě zajímavých článků nabízí i vlastní knihovnu a v ní má uloženo bezmála 200 titulů s více než 44 000 stranami. Knihy se týkají počítačové bezpečnosti, linuxových distribucí, desktopového software, ale svoje najdou i vývojáři a další.

 

Server Palmknihy.cz sice nabízí placené knihy, ale přestože jsou jejich ceny nízké, je možnost najít i mnoho knih zdarma. V technickém oddělení se nachází mnoho zajímavých titulů, včetně například návodu, jak se stát hackerem, rady a nápady pro počítačové fajnšmekry a další.

 

Správce české národní domény CZ.NICvlastní malou knihovnu s knihami zdarma. Dočíst se můžete mnoho informací o IPv6, elektronickém podpisu, Pythonu a další.

 

Dalším tipem může být server KnihyKeStazeni.cz s mnoha dalšími knihami. Hned na úvodu na nás vyskočila kniha pro programátory, grafiky a další. Stačí hledat. Doporučujeme využít filtrování dle kategorie.

 

xBook.cz má rovněž svojí počítačovou sekci. V té je několik knih, například o elektronickém podpise, Pythonu, IPv6 a další. Knihy se bohužel postupně opakují a mnoho webů nabízí ty samé, jež od sebe navzájem přebírají.

 

Internet je plný i různých pirátských stránek, mezi něž patří například eBookForum.cz. Mnoho knih se nachází i na share serverech a jiných internetových úložištích, ale jak už bylo řečené – je to pirátská zátoka. Pokud vám nevadí cizojazyčné knihy, řadu jich naleznete v angličtině třeba na Google Books.

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru