Od včerejška se v Česku prodává mobil pojmenovaný po Praze

Včera se v Praze začal prodávat mobil tři roky staré značky Nubia s názvem My Prague. A nejen že se po Praze jmenuje, ale je pražskou kulturou, historií a uměním dokonce inspirován!

Kde jinde by se měl začít prodávat než v Praze. Včera v Nádražní ulici na Praze 5 u metra Anděl se v prodejně Mobil Pohotovost konala velká akce. Od devíti do osmi tam byli promotéři s My Prague k otestování a pro první zákazníky byly připraveny selfie tyče s bluetooth. Zájemců o čistě pražský mobil bylo dost.

Jak si vede vybavením?

Nubia My Prague se chlubí slotem pro dvě SIM karty, osmijádrovým procesorem, 3 GB RAM, 32 GB úložného prostoru a slotem pro paměťovou kartu, LTE, a systémem nubia UI 3.0 založeným na Androidu L. Jedná se docela o velký mobil, má 5,2 palcový AMOLED displej s FHD rozlišením 1920 x 1080 px.

2-nubiaMyPrague

V České republice se prodává zlatobílá kombinace, která vypadá docela luxusně. Telefon je v ruce opravdu příjemný, je totiž tenký pouhých 5,5 mm a váží 135 g. Jediným významným neduhem je kapacita baterie – 2200 mAh.

Láká hlavně na fotoaparát

My Prague má 13 Mpx fotoaparát s CMOS ISOCELL snímačem. Obsahuje funkce timelapse (časosběr), Light Painting (malování světlem ve tmě, které tolik propaguje Huawei), multiexpozice a jako první telefon na světě také expozici s prodlouženou závěrkou. Nabízí devět originálních filtrů pro úpravu fotek bez nutnosti dalších aplikací. Video natáčí ve Full HD.

zte-nubia-my-prague-review-unboxing

 Nezapomněli ani na přední kameru a selfie. Telefon má dedikované tlačítko pro vytvoření selfie z levé strany, takže leváci nebudou o nic ochuzení a nemusí si téměř vykloubit ruku.

V Česku se My Prague prodává za 11 990 Kč.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru