Od příštího roku bude ČT měnit provozovatele iVysílání. Bude jím Telefónica

Od příštího roku bude ČT měnit provozovatele iVysílání. Bude jím Telefónica

Oblíbené internetové vysílání České televize – iVysílání od příštího roku bude mít nového provozovatele, který vyhrál ve výběrovém řízení. Nejdůležitější byla cena, a úplně nejnižší byla od společnosti Telefónica! Kolik nabídli? Nejnižší nabídku, a to přes čtrnáct milionů korun.

Pro příznivce a diváky je iVysílání na jejich webových stránkách druhé zázemí. Avšak Česká televize uveřejnila, že od příštího roku bude měnit provozovatele streamingu svého online vysílání a videoarchivu. Až do dnes se o toto populární online vysílání starala společnost Visual Unity. Kdo teda bude nový nástupce?

Nový nástupce

Jak Česká televize sdělila médiím, tak tendr na nového dodavatele pro dva nadcházející roky, tzn. 2015 a 2016, bude známá společnost provozující i mobilní sítě – Telefónica. „Lhůta pro odvolání již uplynula, a protože se proti rozhodnutí o výběru nikdo neodvolal, smlouva se v těchto dnech podepisuje,“ uvedla o současné situaci Plívová, mluvčí ČT.

Cena – to nejdůležitější

A co vlastně stojí za úspěchem společnosti Telefónica? Nejspíše peníze, neboť ze čtyř účastníků výběrového řízení za dvouletou spolupráci nabídla „nejméně peněz“ – 14,32 milionů korun. Cena při tom byla nejdůležitějším a nejzásadnějším kritériem při volbě. A kdo se chtěl ještě starat o iVysílání?

Telefonica_picture1

Kdo chtěl taky získat i Vysílání?

S druhou nejmenší částkou, která činila 15,26 milionů, přišel dosavadní dodavatel Visual Unit, dále Livebox s 15,516 milionem korun a úplně nejvíce si řekl T-Mobile, a to 16,812 milionů korun.

Příští rok, poprvé

Podle dostupných informací by Telefónica měla převzít internetové vysílání České televize na začátku příštího roku. „V nejbližších dnech bude vytvořen společný projektový tým tak, aby služba mohla být od 1. ledna 2015 poskytována,“ pokračuje dále mluvčí ČT.

Avšak Telefónica všemu nechává prozatím volný průběh a k ničemu se nechce podrobněji vyjadřovat. Proč? Podle mluvčího ještě společnost nedostala od ČT oficiální informace o jeho výsledcích ve výběrovém řízení.

Komentáře

Nahoru