Od počítače k bazénu nebo s počítačem do bazénu?

Letní vedra se blíží a v takovém počasí vás nic nezchladí lépe než skočit do bazénu. Počítačoví hráči si často vytvoří příjemnou atmosféru i doma – když se zatáhnou žaluzie a dovnitř se nepustí teplo, může být v domě taky docela chládek. Ale i vášniví hráči by občas měli vylézt ven, aby nezůstali celé prázdniny bílí jako stěna. Není potřeba kvůli tomu chodit mezi lidi, bohatě postačí soukromý zahradní bazén.

Je pravda, že na bazén se dají vylákat i děti od počítače. Když už do něj jednou chcete investovat, je nejlepší zvolit zapuštěné bazény, protože jejich sezóna trvá až 6 měsíců. Jakmile je opatříte střechou, teplá voda je v nich zhruba toho půl roku.

Netřeba jezdit k moři

V zahradním bazéně je navíc úplně klidně možné vyrobit si takové malé moře. Plochou asi odpovídat nebude, ale slanou vodou ano. V bazénech se vyrábí přístrojem zvaným solinátor. Jestli si potrpíte na vodu teplou jako kafe, dá se ohřívat ekologickým tepelným čerpadlem. A vlastně si můžete nechat vyrobit v okolí i malou pláž – třeba z přírodního materiálu TopStone, který používá firma Rentmil. Tento povrch neklouže a pohodlně si na něm rozložíte deku na opalování.

Do bazénu s notebookem

Věřte tomu nebo ne, ale horka letních dnů je možné vyřešit i tak, že si prostě sednete s notebookem do bazénu. Bazény do země jsou na tohle skvělé, protože jsou v nich obvykle schůdky, na kterých se dá dobře sedět.  Jenom je potřeba pořídit si notebook, který to vydrží.

Jsou takové. Notebooky odolné vodě vyrábí třeba Dell (mají u nich označení ATG) nebo Panasonic (mají řadu Toughbook). Úplně nejlepší variantou ale jistě bude Toshiba TubeTop, který je vodotěsný a ve výbavě má dokonce nafukovací kruh, takže plave na hladině!

toshiba-tubetop

Máte chuť to vyzkoušet? Na veřejném koupališti by na vás asi trochu divně koukali, takže nejlepší bude najít si web společnosti Rentmil, podívat se do kategorie plastové bazény a vybrat si ten svůj. Ať můžete testovat!

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru