Očista botníku: Kolik bot opravdu potřebujete?

Průměrná žena vlastní až několik desítek párů bot. Patříte mezi ně? Pak jistě víte, že všechny své botičky těžko zvládnete unosit. Když ale dojde volné místo pro nové, začíná jít do tuhého. Jak z toho ven?

Buďte nekompromisní. Co nenosíte, vyhoďte!

Teď narovinu. Opravdu tak nutně potřebujete čtvery křiklavé lodičky? Opravdu unosíte patery nazouvací tenisky? Není čas udělat si v botníku pořádek a zbavit se bot, které nenosíte? Budete se cítit jako znovuzrozená, až ty botky, které se vám tolik líbí, ale vůbec je nenosíte, darujete kamarádce, nebo třeba prodáte.

A navíc si vytvoříte v botníku místo na nové páry – na ty, které budete opravdu nosit!

foto2

Kolik párů bot potřebujete?

Opravdu uvažujete o radikálním pročištění botníku? Začněte s tříděním:

  • Na jednu hromádku si dejte outdoorové boty, sněhule, holínky, boty do vody, běžecké boty a další obuv, kterou potřebujete, ale nosíte jen k určitým událostem.
  • Na druhou hromádku si dejte boty, které nosíte nejčastěji – a sledujte, zda se vám na této hromádce objevují hlavně lodičky a sandálky, nebo plátěnky, polobotky a tenisky. A na to si vzpomeňte, až se budete u výlohy rozplývat nad novým párem bot – na které z hromádek by nejspíš přistál?
  • A na třetí hromádku dejte boty, které nenosíte téměř vůbec.foto1

A teď přichází ta nejtěžší část. Likvidace třetí hromádky. Řekněme, že si můžete z této hromádky ponechat maximálně dva páry bot a zbytek odstranit. Darujte je, prodejte je, nebo s kamarádkami uspořádejte výměnnou párty, kde si takové boty vyměníte. Tak jako tak je třeba se jich zbavit – jakmile se vám uvolní místo v botníku, můžete je zaplnit novými páry. Ale zkuste vybírat botky, které neskončí na třetí, ale na druhé hromádce.

Hodně štěstí!

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru