Dnes vyšlo 1 článků

Ochranu hesla svěřte do rukou odborníků

Ochranu hesla svěřte do rukou odborníků

Svěřte svá hesla do rukou specializovaných odborníků – správcům hesel. Tyto programy vám hesla nejen skvěle ochrání, ale usnadní vám prohlížení internetu a přihlašování na různé weby.

Heslo je jako spodní prádlo: měli bychom ho schovávat a často měnit. Vytvořit jedinečné heslo je velmi složité. Správné heslo by mělo obsahovat malá, velká písmena a čísla. Pokud však někdo vaše heslo zjistí cítíte se nepříjemně, ale takové složité a při tom jedinečné heslo během chvíle zapomenete a všechny vaše data jsou zaheslovány tak, že se do nich doopravdy vůbec nikdo nedostane ani vy. Takže jak nejlépe uchovat a zapamatovat si všechna hesla? Samozřejmě s použitím správce hesel.

Tyto programy, které vám zabezpečí všechna potřebná hesla mají spoustu výhod a usnadní vám celkovou práci s počítačem a internetem:

Šifrování hesla a dat s pomocí funkce Advanced Encryption Standard (AES)
Automatické a při tom bezpečné přihlašování na webové portály při vašem surfováním na netu
Pomoc při tvorbě samotných hesel, které by měly, jak už bylo zmiňováno jedinečné a složité, což je oříšek
Záloha a obnova hesel, takže nevadí pokud se něco stane vašemu počítači

Výběr samotných správců hesel je poměrně náročný úkon, neboť každý z nich nabízí odlišné funkce a možnosti. Máme tu tedy pro vás pět nejlépe hodnocených heslových správců:

1. LastPass

LastPass-Security-Levels

 

Základ tohoto programu je zdarma (freeware) pro funkce premium je však nutné zaplatit jeden dolar měsíčně. Správce hesel je vhodný pro OS: OS X, iOS, Windows, Linux, Blackberry, Windows Mobile, Windows Phone, Android, WebOS, Symbian. Má velké množství možností a funkcí s integrací na množství internetových prohlížečů. Nesmí chybět i ochrana před keyloggery. Takže ochrana a preciznost u programu rozhodně nechybí.

2. DataVault for Mac OS

datavault-for-mac

 

Cena programu se od toho minulého velmi liší – 9,99 dolarů pro  DataVault pro iOS a DataVault pro OS X.  Spustíte ho na většině OS - OS: iOS, OS X, Windows, Android a Blackberry. I u tohoto programu nalezneme velké množství funkcí, mezi které například patří  iCloud zálohování, plus Wi-Fi, WebDAV a Dropbox synchronizaci, a další.  Lehké ovládání a kvalita programu mu dává značné místo mezi těmi nejlepšími.

3. RoboForm for Mac
RoboForm-for-iPad

Cena je opět odlišnější a opět větší,ale za kvalitu se musí připlatit – 29,95 dolarů pro OS X, zdarma pro iOS. Spráce hesel je opět určen pro velké množství OS -  iOS, OSX, Windows, Linux, Android, Blackberry,Windows Mobile, Palm, Symbian. Stejně jako ostatní správci hesel spolupracuje s velkým množstvím operačních systémů a s různými prohlížeči. Usnadňuje prohlížení internetu tím, že vám pomůže se přihlašovat na vaše oblíbené webové stránky. Důležitým prvkem je i ochrana před keyloggery.

4. Wallet for Mac

wallet-for-mac

Správce hesel podporovaný u OS X a iOS ( 9,99 a 19,99 dolarů) je jako malý trezor pro vaše data a hesla. Nabízí velkou škálu funkcí, které vám usnadní práci s počítačem a s internetovými portály.  Správce Wallet vám umožní i synchronizovat dat pomocí Dropbox, WebDAV nebo Wi-Fi. Jednou z funkcí je i automatické zamčení počítač po nastavitelné době. Správce hesel podporuje internetové prohlížeče Chrome a Safari integrace.

zdroj / foto: intego.com, ilustrační foto

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru