Dnes vyšlo 15 článků

Očekávaný elektromobil od Volkswagenu se stává skutečností!

Očekávaný elektromobil od Volkswagenu se stává skutečností!

V nedávné době se na silnicích objevil přelomový model od německé automobilky, který má být budoucností automobilové dopravy. Toto dlouho očekávané auto bylo zachyceno při silničních testech v Jihoafrické republice, kde probíhá rozsáhlé testování tohoto modelu.

Je opravdu tak přelomový?

Volkswagen se nechal slyšet, že míní postavit auto s plně elektrickým pohonem, které by ovšem bylo přístupné masám. Podobný kousek se jim již v historii povedl se světoznámým Broukem, dnes tedy přichází s podobným úmyslem znovu. Zatím si však můžeme nechat o výsledku jenom znát. Kromě několika špionážních fotografií a mála technických údajů nevíme o tomto vozidle skoro nic.

Jaké jsou technické parametry?

Volkswagen I. D. Neo, jak se bude přelomový model nazývat, bude velikostně velmi podobný Golfu. Ovšem na rozdíl od něj bude mít plně elektrický pohon. Ten mu umožní dojezd mezi 400 až 600 kilometry v závislosti na druhu vozovky a samozřejmě na stylu jízdy. Možná si řeknete, že takový dojezd je v porovnání s moderními benzínovými auty malý, avšak vzpomeňme, jak tato vozidla začínala a jak se postupem času zdokonalila až na téměř bezchybná. Jako základ pro další vývoj jsou takové parametry dostačující.

volkswagen-e-up-elektromobil-auto-cena-dojezd

Bude opravdu masově dostupný?

O masové dostupnosti zde klidně může být řeč. Cena by totiž neměla překročit 650 tisíc korun. Takže je více než srovnatelná s jeho benzínovými konkurenty. Avšak I. D. Neo přichází s trumfem v podobě daleko nižších nákladů na provoz. Snad jen malým neduhem je zatím nedostatek dobíjecích stanic, jež by byly schopny elektrická vozidla dobít v rozumném čase.

getthumbnail

Tento přelomový model německé automobilky má již za sebou náročný vývoj a na trhu by se měl ukázat již během příštího roku. V témže roce by měla být zahájena také sériová výroba.

Do té doby nám nezbývá nic jiného než čekat, zda se Volkswagenu povede podobný husarský kousek, jako s již zmiňovaným Broukem.

Zdroj text, foto: https://elektrickevozy.cz/clanky/ocekavany-elektromobil-vw-zachycen-pri-silnicnich-testech

 

Komentáře

Nahoru