Obývání Marsu není žádný problém, použijeme 3D tiskárny

Obývání Marsu není žádný problém, použijeme 3D tiskárny

Osídlení Marsu se může stát za několik let realitou. Díky 3D tiskárně si na planetě můžeme vybudovat základnu, obydlí a skleníky.

Využívání dostupných surovin přímo na planete je klíč pro obydlení Marsu, což říká i samotný zakladatel Mars Foundation – Bruce Mackenzie. Nadace podporuje výzkum, jehož cílem je 3D tiskárna, která bude využívat a zpracovávat suroviny dostupné na Marsu a vyrábět z nich potřeby pro život na této planetě.

Určitě všichni znáte sondu Curiosity, která s úspěchem prozkoumávala Mars. Zakladatel nadace popisuje, jak by bylo pěkné, že tunová „hračka“ váží v nízké gravitaci pěti až desetinásobku své původní váhy.Vyrobit jde cokoliv

Všechno musíme využít

Po uvedení prvních 3D tiskáren do provozu přímo na planetě Mars, budou se moci na místě začít budovat obydlí, skleníky nebo další tiskárny pro další přicházející obyvatele. Jako materiál se budou využívat přírodní suroviny – což by měly být plastické hmoty, které jsou levné, a dá se z nich vyrobit skoro vše. Dále také z písku, který se nachází na povrchu planety, by se dal vyrábět sklolaminát nebo cement. Tyto postupy (využití materiálu) už nyní testují vědci, na Havaji zkoušejí například výrobu polymerů odvozených od etylenu, který bude vyroben z oxidu uhličitého, který se nachází v atmosféře.

Osidlování může začít

První posádka, která začne osidlovat Mars, by se měla skládat z 3-6 členů a vytvořit ideální prostředí pro život na této planetě.

zdroj: www.stoplusjednicka.cz

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru