Dnes vyšlo 15 článků

Obyčejná selfíčka už jsou out. Australané přišli s giga selfie

Na to, že máme na selfie moc krátké ruce, už jsme přišli. Ale co když je vám krátká i selfie tyč? Můžete se chtít vyfotit s kamarády nebo zachytit i své okolí. A pro takové případy přišli v Austrálii s giga selfie.

Vlastně je docela diskutabilní, zda je giga selfie vůbec možné považovat za selfie. Ve skutečnosti se totiž nefotíte sami, vyfotí vás fotoaparát vzdálený mnoho desítek metrů. Nicméně vy ho o to požádáte.

Giga selfie je fotka v obrovském rozlišení, na které je vidět především příroda okolo vás. Vy rozhodně nejste středem fotky, naopak se objevíte spíš jen jako malá barevná tečka. Ale nebojte se, po přiblížení se určitě dobře identifikujete, díky vysokému rozlišení je zachycený každý detail.

giga_selfie

Jak to funguje?

Novinka byla v rámci kampaně „There’s nothing like Australia“ představena na Zlatém pobřeží. Má cílit především na japonské turisty, kterých do Austrálie každoročně zavítá přes 300 000, ale využít ji mohou i domácí.

Jde o to, že si stoupnete na označené místo a přes aplikaci řeknete vzdálené kameře, aby vás vyfotila. Ta to udělá a obratem vám zašle hotový snímek. Nejedná se přitom o fotku, posláno vám je celé video. Jste na něm vy, a jak se obraz pomalu vzdaluje, vidíte i své okolí.

Bohužel máme pouze informaci, že se akce konala na Zlatém pobřeží v uplynulém víkendu. Zda budete mít ještě někdy možnost giga selfie vyfotit, není jisté.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru