Dnes vyšlo 15 článků

Obuvní společnost Baťa uspořádala soutěž Young designers challenge, kdo se stal vítězem?

Obuvní společnost Baťa uspořádala soutěž Young designers challenge, kdo se stal vítězem?

Letos poprvé se konala soutěž, kterou iniciovala obuvní společnost Baťa. Jedná se o soutěž mladých talentů z umělecko-průmyslových škol, nese název Baťa Young designers challenge. V porotě seděl mimo jiné i sám vnuk Tomáše Bati, který úspěšnou společnost založil.

19883513_10207140225704177_1255150949_n

Soupeřili mezi sebou studenti umělecko-průmyslové školy v Praze. Každý z nich dostal stejné zadání. Vytvořit návrh obuvi.

Výhercem se stal Adam Kost. Jeho boty jsou elegantní, pohodlné a zároveň sportovní. Jsou navržené lehce minimalisticky, a právě to udělalo na porotu dojem. Model se jmenuje Straight black a za nedlouho se začlení do prodeje. Prodejní cena nebude vysoká, takže si ho bude moci koupit i široká veřejnost. Bavíme se o botách pro muže. Adam Kost nikdy předtím boty nenavrhoval, protože studuje návrhářství oděvů. Může se chlubit osobním úspěchem a zároveň je prvním výhercem nově zavedené soutěže podporující mladé talenty.

Je těžké najít nějakou inovaci při tvorbě pánských bot, které mají být konvenční a zároveň se odlišovat od ostatních. Adam Kost to dokázal. Při jakékoliv práci je dobré nahlédnout do myšlení druhých a nechat se inspirovat

Zdroj, text/foto: umprum.cz

Štítky: , , ,

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru