OBRAZEM: Z jakých materiálů je vyroben Tesla Model S?

Kritici Tesla Model S vychválili, co se týče bezpečnosti i designu. V roce 2015 bylo prodáno kolem 100 000 kusů. Jaké unikátní materiály byly použity na výrobu jednotlivých komponentů, díky kterým má elektromobil tak úžasné vlastnosti? To nám prozradí inforgrafika, která byla zveřejněna na webu visualcapitalist.com.

Karoserie a podvozek

Hliník: tělo a podvozek se téměř výhradně skládají z hliníku, který je neuvěřitelně lehký, ale zato pevný. Díky tomu vydrží baterie Tesla Modelu S mnohem déle.

Borová ocel: Bórová ocel se používá pro zpevnění hliníku v kritických místech, která jsou více namáhána a velice důležitá pro celkovou bezpečnost. Tato ocel je vyrobena z boru, železa, uhlí a dalších přísad.

Titan: Spodek Tesla Modelu S je vyroben z titanu, který chrání baterii před poškozením.

tesla I

Interiér

Interiér je vyroben z plastu, kůže (většinou kravská), pro různé komponenty jsou využívána uhlíková vlákna a měděné dráty.

Kola

Kola jsou vyrobena z bauxitu, gumy z kaučuku.

tesla II

Motor

Vysoce výkonný motor Tesla Modelu S je vyroben zejména z mědi a oceli.

Baterie

Baterie vozidla váží cca 450 kg, což odpovídá 26% celkové hmotnosti vozidla. Jedná se o lithium-iontovou baterii.

tesla III

zdroj/foto: visualcapitalist.com

Zajímá se o Internet, optimalizaci webů a nové trendy v oblasti IT. Má ráda cestování, Skotsko, dobrou hudbu a své Donské sphynxe, kteří jí při psaní často dělají společnost. Stále hledá nové výzvy a každý den se probouzí s úsměvem, protože vždy může být líp, ale i hůř. Ráda Vám zprostředkuje informace, které Vás budou zajímat a bavit.

Komentáře

Nahoru