OBRAZEM: Z jakých materiálů je vyroben Tesla Model S?

Kritici Tesla Model S vychválili, co se týče bezpečnosti i designu. V roce 2015 bylo prodáno kolem 100 000 kusů. Jaké unikátní materiály byly použity na výrobu jednotlivých komponentů, díky kterým má elektromobil tak úžasné vlastnosti? To nám prozradí inforgrafika, která byla zveřejněna na webu visualcapitalist.com.

Karoserie a podvozek

Hliník: tělo a podvozek se téměř výhradně skládají z hliníku, který je neuvěřitelně lehký, ale zato pevný. Díky tomu vydrží baterie Tesla Modelu S mnohem déle.

Borová ocel: Bórová ocel se používá pro zpevnění hliníku v kritických místech, která jsou více namáhána a velice důležitá pro celkovou bezpečnost. Tato ocel je vyrobena z boru, železa, uhlí a dalších přísad.

Titan: Spodek Tesla Modelu S je vyroben z titanu, který chrání baterii před poškozením.

tesla I

Interiér

Interiér je vyroben z plastu, kůže (většinou kravská), pro různé komponenty jsou využívána uhlíková vlákna a měděné dráty.

Kola

Kola jsou vyrobena z bauxitu, gumy z kaučuku.

tesla II

Motor

Vysoce výkonný motor Tesla Modelu S je vyroben zejména z mědi a oceli.

Baterie

Baterie vozidla váží cca 450 kg, což odpovídá 26% celkové hmotnosti vozidla. Jedná se o lithium-iontovou baterii.

tesla III

zdroj/foto: visualcapitalist.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru