OBRAZEM: Unikátní ledový hotel ve Švédku je doslova uměleckým dílem

Objevujete rádi unikátní místa, která na vás dýchnou jedinečnou atmosférou a na zážitek, který v nich zažijete, nikdy nezapomenete? Pak byste si měli přidat na seznam Icehotel 365, který byl postaven ve Švédsku 200 km za polárním kruhem. Tento rezort s plochou cca 2 100 metrů čtverečních nabízí luxusní ubytování, ale také bar a uměleckou galerii. Celý je postaven z ledu a sněhu a pracovali na něm umělci z celého světa. Tak hurá do Švédska!

icehotel-365-jukkasjarvi-arctic-circle-sweden-designboom-03

icehotel-365-jukkasjarvi-arctic-circle-sweden-designboom-07

icehotel-365-jukkasjarvi-arctic-circle-sweden-designboom-12

Unikátní hotel ve Švédsku je postaven z 30 000 litrů vody, která pochází z přilehlé řeky Torne. Nachází se v něm pokoje a apartmány, které oplývají uměním. I když na jaře příštího roku část hotelu roztaje, může hotel nabídnou celoroční provoz až 50 tisícům návštěvníkům. A to už není žádné „troškaření“.

icehotel-365-jukkasjarvi-arctic-circle-sweden-designboom-09

icehotel-365-jukkasjarvi-arctic-circle-sweden-designboom-04

icehotel-365-jukkasjarvi-arctic-circle-sweden-designboom-14

Chcete-li se ale ubytovat v tomto hotelu, budete se muset pořádně plácnout přes kapsu. Jedna noc v hotelu vás totiž v přepočtu vyjde minimálně na 7 000 Kč.

zdroj/foto: designboom

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru